Україна вп'яте отримала 1,5 млрд євро від ЄС: що за програма і куди йдуть гроші
Україна вп'яте отримала 1,5 млрд євро від ЄС: що за програма і куди йдуть гроші

Україна вп'яте отримала 1,5 млрд євро від ЄС: що за програма і куди йдуть гроші

Україна 22 червня отримала чергові 1,5 млрд євро бюджетної допомоги від Європейського Союзу (ЄС). Кошти входять до 18-мільярдного пакету та вже надійшли на рахунки України. Витрачати ці кошти можна на покриття "дірки" у бюджеті, але не на військові потреби.

Про перерахування коштів повідомила голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн. "Сьогодні (22 червня 2023 р. – Ред.) ми виплачуємо ще 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги для України. Ми допомагаємо утримати держпослуги та інфраструктуру України на плаву в її сміливій боротьбі за свободу. Буде більше. Ми запропонували постійну фінансову підтримку до 2027 року", – написала голова ЄК у Twitter.

Фон дер Ляєн повідомила про фінансову допомогу Україні

Це вже п'ятий транш у рамках макрофінансової допомоги ЄС Україні на 2023 рік. Четвертий Україна отримала 23 травня, третій – 25 квітня. А перші два було переказано одночасно, на початку 2023 року.

"Україна отримала п'ятий транш у розмірі 1,5 млрд євро в рамках масштабної макрофінансової допомоги на 2023 рік... Таким чином, у 2023 році до державного бюджету України надійшло вже 9 млрд євро пільгових коштів від ЄС", – повідомили у Мінфіні України.

Як заявив глава відомства Сергій Марченко, фінансова допомога ЄС для України є безпрецедентною. "Надзвичайно вдячний колегам за всебічну підтримку з початку повномасштабного вторгнення Росії, а також за своєчасне та ритмічне надання коштів, що дозволяє зберігати макрофінансову стабільність", – зазначив Марченко.

Загалом, за підрахунками нардепа Ярослава Железняка ("Голос"), після надходження 1,5 млрд євро від ЄС 22 червня міжнародна фінансова допомога у 2023 році подолала обсяг 20 млрд доларів.

"Станом зараз цього року вже на фінансування бюджету України надійшло 21,51 млрд доларів. З чим усіх і вітаю", – зазначив Железняк.

Які умови допомоги Україні від ЄС

Раніше фон дер Ляєн нагадувала, нагадувала, що, окрім грошової підтримки, європейські кошти сприяють реформам в Україні. Зокрема, йдеться про "ефективне управління", зазначала вона.

Кошти виділено в межах рекордного пакету допомоги на 18 млрд євро. Його затвердили на 2023 рік. Так, Україна прогнозовано одержує від Європи по 1,5 млрд євро на місяць.

Ці гроші Україна не може витрачати на власний розсуд, зокрема, їх не можна виділяти на фінансування ЗСУ. Кошти повинні піти:

  • на невідкладні бюджетні витрати (невійськові), включно з виплатою пенсій;
  • відновлення критично важливої інфраструктури;
  • початкову підтримку післявоєнної реконструкції.

Усі 18 млрд євро – це серія довгострокових кредитів із високою знижкою. Термін повернення – до 35 років, починаючи з 2033 року. Передбачається, що відсотки за кредитами замість України покриють країни ЄС.

Як повідомляв OBOZREVATEL, перший транш допомоги ЄС у межах цього пакету 2023 року становив 3 млрд євро. Так, Україна одразу отримала підтримку на два місяці – січень та лютий. Наразі виплачено частину за березень 2023 року.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
loader
loader