У Нацгвардії новий командувач: біографія Героя України Олександра Півненка
У Нацгвардії новий командувач: біографія Героя України Олександра Півненка

У Нацгвардії новий командувач: біографія Героя України Олександра Півненка

У березні 2022 року президент України надав Олександру Півненку звання Героя України. На той момент Півненко з підрозділом НГУ брав участь в обороні Бахмута Донецької області. Біографію Олександра Півненка читайте у тексті 24 Каналу.

Ранні роки Півненка: багаторічний спортсмен, що завоював право носити берет з відзнакою НГУ

Про юність Олександра Півненка відомо не багато. Народився він у 1986 році та є сином військового. Освіту здобув у:

  • Криворізькому ліцеї з посиленою фізичною підготовкою, що у Дніпропетровській області;
  • Харківському інституті танкових військ;
  • Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського (оперативно-тактичний рівень).

Про свої юні роки сам Півненко згадував: "Коли я вступав до Криворізького ліцею з посиленою фізичною підготовкою, я не був надто сильним. Худий, погано підтягувався, не дуже добре бігав. Але викладачі та вихователі допомогли знайти себе – я почав бігати. Легка атлетика стала тим тригером, який з кволого підлітка зробив мене спортсменом".

Олександр Півненко багато років займається спортом. Зокрема, у Харківському інституті танкових військ побив рекорд – під час травневої спартакіади за 55 хвилин виконав 301 підйом-переворот.

Це стало новим рекордом інституту та важливою інвестицією у мою репутацію, як військового, і, пізніше зіграло позитивну роль при вступі до київської "Омеги",
– пригадував очільник Нацгвардії.

37-річний Півненко багато років займається легкою атлетикою – брав участь у змаганнях на смузі перешкод. Окрім того, нацгвардієць:

  • постійно біжить напівмарафони та марафони – кілометр пробігає за 3 – 4 хвилини;
  • стрибав з парашутом 24 рази, вже "пересів" на так званий 190-й парашут – менший та швидший;
  • займається міським альпінізмом, адже це один з аспектів підготовки спецпризначенців, щоб вони могли ефективно штурмувати будівлі;
  • декілька років боровся за берет з відзнакою, і таки завоював право його носити.

Півненко багато років займається спортом / Фото Східного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України

Про свій спосіб життя Півненко розповідав, що тренування у нього двічі–тричі на тиждень, їсть тільки раз на день – ввечері. На обід може випити розчинної кави, на вихідних – поїсти двічі на добу.

"Ми – військові, а не професійні спортсмени, нам важливо перемагати реального противника. Це дуже добре спрацьовує під час виконання бойових задач в районі проведення операції Об’єднаних сил. Фізичний аспект підтягує психологічний, дає більше шансів бути ефективнішим, виконати задачу та вижити", – розповідав Олександр Півненко.

Шлях до звання Героя Україна та командувача Нацгвардії

Олександр Півненко служив в Окремому загоні спеціального призначення "Омега" Національної гвардії України в Києві. У 2011 році був офіцером загону спеціального призначення та боротьби з тероризмом 1-шої бригади оперативного призначення. Далі:

  • з 2018 року – служив у Східному територіальному управлінні Національної гвардії України;
  • з 2022 – став командиром 3-ї бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана;
  • з 2023 року — командувачем Східного територіального управління.

Третя бригада оперативного призначення Нацгвардії України (військова частина 3017, Харків) під командуванням Півненка брала участь в обороні Харкова, звільняла села Мала Рогань, Циркуни, Кутузівку та інші.

Від зими 2023 року – вони обороняли Бахмут, що у Донецькій області. У березні Володимир Зеленський надав Олександру Півненку звання Героя України.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю надати звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка" Півненку Олександру Сергійовичу – полковнику,
– мовиться в указі президента.

На сайті Офісу Президента розповідали, що підрозділ нацгвардійців Олександра Півненка неодноразово знищував ворожу техніку та живу силу ворога, допомагав з евакуацією мирного населення.

Окрім того, командувач Нацгвардії Олександр Півненко відзначений орденом "За мужність" 2 ступеня (від 30 квітня 2022 року), орденом "За мужність" 3 ступеня (від 17 червня 2016 року). Має почесну грамоту Київської обласної державної адміністрації із врученням іменного годинника (від 30 березня 2011 року).

Теги по теме
Война на Донбассе
Источник материала
loader
loader