Китайські дослідники розробили візуалізаційний біомаркер, який допоможе діагностувати хворобу Паркінсона на ранніх стадіях
Про це інформує CGTN.
Дослідники кажуть, що хвороба Паркінсона - це дегенеративний стан мозку, який супроводжується тремором, уповільненням рухів і розладами сну. Так, за їхніми словами, рання діагностика хвороби та заходи для сповільнення її розвитку чи запобігання були головними науковими проблемами в дослідженні нейродегенеративних захворювань.
"Хвороба Паркінсона характеризується накопиченням агрегатів α-синуклеїну в тільцях Леві", - сказав професор Чжан Чженато з лікарні Женьмінь університету Ухань.
Однак, за його словами, у клініці не вистачає маркерів для тілець Леві. Через це діагностування хвороби Паркінсона в основному залежить від клінічних симптомів без об'єктивних біомаркерів.
Так дослідницька група китайських вчених розробила низькомолекулярну сполуку з високою селективністю щодо тельців Леві. Вона може забезпечити об'єктивне підґрунтя для ранньої діагностики хвороби Паркінсона та має велике наукове та клінічне значення.
- 7 липня стало відомо, що дослідники виявилипару генетичних делецій, пов'язаних з шизофренією, які, ймовірно, відбуваються під час раннього періоду формування плода.