Xiaomi почала блокувати Telegram у Китаї, тоді як Ірак навпаки розблокував сервіс
Xiaomi почала блокувати Telegram у Китаї, тоді як Ірак навпаки розблокував сервіс

Xiaomi почала блокувати Telegram у Китаї, тоді як Ірак навпаки розблокував сервіс

Xiaomi проти Telegram

Як зазначає джерело, один із найбільших у світі виробників смартфонів позначив Telegram як "небезпечний" застосунок і блокує встановлення на пристроях, що використовують прошивку MIUI. Це операційна система на базі Android, яку Xiaomi використовує на своїх смартфонах і мобільних пристроях. З випуском MIUI 13 у 2022 році компанія додала нову функцію безпеки для позначення та блокування шкідливих програм на пристроях.

У минулому ця функція зазнавала критики та підозр, адже користувачі припускали, що це може бути завуальованою спробою Xiaomi у партнерстві з Комуністичною партією Китаю відстежувати діяльність користувачів та цензурувати небажані для неї програми. Ці підозри посилилися, коли MIUI почала блокувати додатки, що дозволяли користувачам змінювати мережеві налаштування. Якщо програма вважається шкідливою або небезпечною, MIUI намагається видалити її з пристрою і заблокувати повторне встановлення.

Чому Telegram тепер визнано небезпечним, компанія не пояснює. Згідно з повідомленнями, коли MIUI ідентифікує Telegram, вона відображає попередження: "Додаток не пройшов перевірку безпеки Xiaomi. Цей додаток є шахрайським, і його використання може призвести до ризиків, таких як шахрайські списання або необґрунтоване споживання ресурсів. З міркувань безпеки рекомендується активувати заходи безпеки, щоб забезпечити безпеку додатків і захиститися від ризиків".

Як відомо, китайська влада наклала обмеження або прямі заборони на численні глобальні платформи, включаючи Facebook, Twitter, WhatsApp і Google, обмеживши доступ і вільне спілкування для мільйонів людей. Тож це може бути черговою спробою уряду придушити свободу слова й унеможливити особисту приватність громадян.

Ірак розблоковує Telegram

Тим часом в Іраку ситуація протилежна. Там Міністерство зв'язку заявило про розблокування месенджера. Це сталося після того, як компанія Павла Дурова нібито висловила "повну готовність до спілкування з відповідними органами", а також задовольнила вимоги органів безпеки, які закликали розкрити осіб, що зливали у відкритий доступ дані офіційних державних установ та особисту інформацію іракців.

Міністерство зв'язку підтверджує, що не виступає проти свободи слова, але наголошує на важливості прихильності компаній, що володіють застосунками для соцмереж, дотримуватися законів країни, безпеки та захисту даних користувачів,
– йдеться в заяві державного органу.

У Telegram натомість заявили, що влада Іраку не запитувала особисті дані користувачів, тому месенджер не передавав їх. За запевненнями представника месенджера, кілька каналів, які публікували персональні дані, були заблоковані модерацією.

Блокування Telegram в Іраку відбулося 6 серпня саме через численні випадки витоку персональних даних громадян Іраку. Уряд країни заявив, що неодноразово просили месенджер закрити групи, де публікувалась інформація, але там не реагували.

Теги по теме
Китай Ирак
Источник материала
loader
loader