Запасів солі на Тереблянському соляному родовищі близько 15,5 мільйона тонн
Запасів солі на Тереблянському соляному родовищі близько 15,5 мільйона тонн

Запасів солі на Тереблянському соляному родовищі близько 15,5 мільйона тонн

Після попередніх геологічних досліджень та апробації Тереблянського соляного родовища у 2015 році зафіксовано, що воно має запаси кам'яної солі обсягом 15,5 млн тонн.

Про це у Телеграмі повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, передає Укрінформ.

"Після попередніх геологічних досліджень та апробації Тереблянського соляного родовища у 2015 році зафіксовано, що воно має запаси кам'яної солі обсягом 15,5 млн тонн за категорією С1 і 505,4 млн тонн із невизначеним промисловим значенням за категорією С2", - зазначив він. 

Глибина залягання солі в межах родовища – від 30 до 500 м. 

"Це дає можливість до 2026 року після освоєння повної виробничої потужності добувати до 300 тис. тонн, зокрема й 80 тис. тонн солі «Екстра» на рік, з перспективою наростити обсяг видобутку за умови добудови переробних потужностей", - зазначив Микита.

За попередніми підрахунками вже до кінця 2023 року технічна сіль може бути поставлена на підприємства для утримання доріг у зимовий період. 

У перспективі родовище на 100% зможе забезпечити ці потреби України, що є критично важливим, враховуючи колосальне зростання ринкової ціни на цей продукт.

Як повідомляв Укрінформ, у Закарпатській області добули першу сіль у межах розробки Тереблянського соляного родовища, що на Тячівщині. Проєкт із видобутку солі на Закарпатті має державне значення, у межах інвестиційної угоди з ТОВ «КАТІОН ІНВЕСТ» триває розробка родовища солі.

На сьогодні потреба країни в технічній солі становить до 450 тисяч тонн на сезон.

У квітні 2022 року державне підприємство “Артемсіль”, розташоване у місті Соледар неподалік від Бахмута на Донеччині, зупинилося через постійні ворожі обстріли.

Фото: Закарпатська ОВА

Теги по теме
Закарпатье
Источник материала
loader
loader