Щоб уникнути проблем зі стопою, таких як вальгусна деформація, плоскостопість, вростання нігтів або поява стрижневих мозолів, важливо правильно підбирати взуття.
Пальці мають почуватися вільно. Зверніть увагу на те, щоб найдовший палець не впирався і тим більше не підгинався у взутті. У деяких людей другий палець довший за перший, іноді другий і третій однакового розміру. Тому важливо підбирати розмір взуття, ґрунтуючись на довжині своєї стопи, щоб у черевики влазив кожен палець.
П'ята не має ковзати, у цьому можуть допомогти тверді задники. Вони захистять п'яту, область ахіллового сухожилля і частину великогомілкової кістки, забезпечать підтримку всієї стопи. Від ковзання вбережуть шнурки чи застібки. Також необхідно підбирати взуття за погодою, щоб нога не мерзла і не потіла.
Переваги та недоліки кроксів
Сьогодні чимало людей думають, що правильне взуття – це крокси. Інші носять їх просто тому, що зручно. А виробники кроксів стверджують, що їхнє взуття має ортопедичні властивості, відмінно підходить для людей, які страждають на захворювання суглобів, а також дозволяє ногам відпочити і відновитися в перервах між спортивними тренуваннями.
Переваги кроксів:
- широкий мис не стискає пальці ніг;
- просто доглядати;
- можна носити зі шкарпетками та без;
- доступна ціна;
- модно.
Недоліки кроксів:
- немає підтримки п'яти, тому нога може ковзати;
- немає підтримки склепіння стопи;
- у кроксах складно використовувати ортопедичні устілки, що погано для людей, яким вони рекомендовані до повсякденного носіння;
- через дірочки в кроксах може скластися враження, що в них вільно циркулює повітря і нога "дихає", але це не так. Їх роблять із пластику, а значить, ноги можуть пітніти, що здатне призвести до подразнення, утворення мозолів, зайвого потовиділення.
Підсумовуючи, можна сказати, що в кроксах зручно вийти в город або сад, можна дійти до магазину, тому не варто позбавлятися улюбленого взуття. Але й використовувати крокси для довгих прогулянок чи занять спортом не можна, тому що вони не сильно відрізняються від шльопанців, не виконують ортопедичних функцій і неправильне використання може призвести до травми.