Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, передає Укрінформ.
“Урядом визначено ключові сектори, які є найбільш перспективними для інвестицій в Україні - це енергетика, аграрне виробництво та продовольство, транспорт і логістика, критичні матеріали, IT та машинобудування. Саме ці сектори вже зараз розвивають економіку нашої країни та мають глобальний потенціал до зростання. Товари й послуги цих секторів також потрібні на міжнародному ринку. Окрім того, розвиваючи ці сектори Україна допоможе світові протистояти глобальним викликам: голоду, кліматичній кризі, а також зможе запропонувати альтернативу російському експорту”, - зазначила заступниця міністра економіки України Надія Бігун.
Вона зауважила, що через війну за підсумками минулого року Україна мала майже 30% падіння економіки, проте завдяки стійкості та адаптивності українського бізнесу вже цього року ми спостерігаємо зростання у 2,2% ВВП. Проте, щоб відновитись, вітчизняна економіка має зростати значно швидшими темпами і для цього необхідні інвестиції.
На думку заступника міністра економіки України Володимира Кузьо, основою відновлення України має стати приватний капітал та інвестиції від іноземних і українських підприємців.
"Ми пропонуємо інвесторам долучитись до відбудови країни через механізми державно-приватного партнерства, створювати спільні підприємства з українським бізнесом, користуватись можливостями індустріальних парків, готові надавати державну підтримку великим інвесторам, працюємо над страхуванням інвестиційних ризиків. Український ринок має значну ємність, окрім того, це робоча сила, сировина, ринки збуту. І саме зараз час розглядати інвестиції у відбудову країни та перенесення до України виробництв у рамках глобальних ланцюгів постачань”, - сказав він.
На зустрічі обговорювались також інші питання, які цікавили представників американського бізнесу - проблеми розмінування територій, зокрема, сільськогосподарських земель, сфери публічних закупівель, розвитку вітчизняної переробної галузі та локалізації виробництва в Україні, підтримки малого й середнього українського бізнесу.
Як повідомлялось, Міністерство фінансів та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) обговорили можливості залучення приватного сектору до "зеленої" та сталої розбудови України. Серед пріоритетних напрямів подальшої співпраці - підтримка стійкості приватного сектору, відбудова критичної інфраструктури та житлового сектору, у тому числі для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.