Одеса стала першим містом України, де до діагностування захворювань головного мозку залучили технологію штучний інтелект. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.
В Одесі впровадили пілотний проєкт з телемедицини «BrainScan»: ця система працює на базі штучного інтелекту і значно пришвидшує процес діагностики захворювань або ушкоджень головного мозку та рятує життя пацієнта, коли час є критичним чинником.
«Нейромережа аналізує зображення компʼютерної томографії головного мозку в автоматичному режимі та виявляє патологічні зміни. І вже протягом 5 хвилин після обробки знімка програмою лікар може ухвалити рішення про подальше лікування. Це в кілька разів швидше, ніж зазвичай», — пояснили у МОЗ.
Використання штучного інтелекту для аналізу КТ-знімків головного мозку в рамках проєкту «BrainScan» показало хороші результати. Одеський досвід залучення нейромережі до діагностики пацієнтів поширили на прифронтовий Краматорськ на Донеччині, де також запрацював проєкт.
Проєкт впроваджується Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки проєкту USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні» (LHSS).
Нагадаємо, в Україні розробили персонального медичного ШІ-асистента Mark для запобігання хворобам на ранніх стадіях.
Фото: Діагностування захворювань головного мозу з застосуванням ШІ, МОЗ України