ПАРЄ визнала Путіна диктатором, а РФ - диктатурою
ПАРЄ визнала Путіна диктатором, а РФ - диктатурою

ПАРЄ визнала Путіна диктатором, а РФ - диктатурою

13 жовтня на осінній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи депутати підтримали резолюцію, згідно з якою російського президента Володимира Путіна офіційно визнали диктатором, а його режим - диктатурою

Про це інформують нардеп Гончаренко Олексій заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

"Путін визнаний - диктатором, а Росію - диктатурою! Закликали всі країни виконати ордер на арешт Путіна, який виданий МКС і заарештувати його. Також закликали всі країни, після того, як закінчиться його президентський термін, в березні наступного року, після цього вважати його нелегітимним і зупинити всі контакти з ним", - написав Гончаренко.

За відповідну резолюцію Парламентська асамблея Ради Європи одностайно підтримала 43 голосами.

ПАРЄ визнала Путіна диктатором, а РФ - диктатурою - Фото 1

Фото: Євгенія Кравчук

Що відомо про резолюцію ПАРЄ щодо визнання Путіна диктатором

У січні повідомлялося, що Кремль розпочав підготовку до виборів 2024 року за участі Путіна.

У серпні "Медуза" назвала кандидатів, яких Кремль хоче бачити "конкурентами" Путіна на прийдешніх виборах у 2024 році. Головним критерієм є вік – не молодше 50 років. Також бажано, аби кандидат був мало впізнаваним і позбавленим харизми.

12 вересня комітет ПАРЄ з юридичних питань і прав людини висловив стурбованість поправками до конституції РФ, які забезпечують безстрокове президентство Володимира Путіна. Там нагадали, що внесені у липні 2020 року поправки, зокрема скасування обмежень на президентські терміни, дозволили Путіну залишатися на посаді до 2036 року, допоки йому виповниться 83 роки.

Комітет одноголосно схвалив проєкт резолюції на основі звіту, підготовленого Пітером Омцігтом (Нідерланди, ЄНП/ХД), й зазначив, що звільнення від обмеження терміну дії для чинного президента порушує міжнародне право.

Російська агресія проти України та її наслідки демонструють, що диктатури "становлять загрозу міжнародному миру та безпеці, а також територіальній цілісності та політичній незалежності сусідів", тому важливим є відновлення демократії, зазначили в комітеті.

Теги по теме
Россия Владимир Путин Евросоюз Новости ПАСЕ
Источник материала
loader
loader