У NYT з'явилася стаття про "розкол між Зеленським і Залужним": що не так з цією публікацією
У NYT з'явилася стаття про "розкол між Зеленським і Залужним": що не так з цією публікацією

У NYT з'явилася стаття про "розкол між Зеленським і Залужним": що не так з цією публікацією

Прикладом такого автора, який активно допомагає Кремлю, можна вважати Ендрю Крамера, який не проминув нагоди прокоментувати заяву Ігоря Жовкви про те, що стаття Валерія Залужного нібито "поширювала панічні настрої".

Про що йдеться у статті

Стаття NYT побудована на трьох подіях: публікацій Залужного в The Economist, коментарів про цю статтю Зеленського та Жовкви та відставці командувача Сил спеціальних операцій Віктора Хоренка.

Стаття припускає, що "у Зеленського" були незадоволені виходом статті Залужного, пов'язуючи в один ряд із нею зміни в керівництві ССО, а також український наступ, який нібито "не зумів принести ніяких успіхів та призвів до великих втрат з обох боків".

Водночас свої коментарі щодо цих двох випадків надали політолог Олексій Гарань та нардепка Соломія Бобровська, які назвали репліку Жовкви недоречною, а звільнення Хоренка – помилкою. Щоправда, стаття не наводить доказів того, що слова Жовкви є позицією Володимира Зеленського, а не його власними міркуваннями.

Цікаво, що паралельно Кремль почав розганяти ідентичну тезу, створивши для цього сайт-клон видання RBK-Україна. Це далеко не перший випадок, коли Росія запускає ІПСО про непорозуміння між Залужним та Зеленським. Аналогічні кампанії в соцмережах Кремль запускав ще в травні цього року.

Що відомо про автора

Як зазначають у New York Times, Ендрю Крамер є очільником відділу видання в Києві. Однак перед тим він тривалий час працював у Москві, де, схоже, "набрався" проросійських наративів.

Питання до роботи цього журналіста виникали ще до початку повномасштабного вторгнення, коли він в маніпулятивний спосіб висвітлював війну на Донбасі. Зокрема, у своїх матеріалах Крамер, на думку Detector Media, надавав ставленикам Кремля суб'єктності, описуючи їх як незалежних політичних фігур. Також журналіст всіляко перебільшував загрозу для української демократії зі сторони праворадикалів, а ще – послідовно називав полк "Азов" "неонацистським".

Але найбільш шокуючим фактом про Крамера з великим відрив є його наполегливе рішення вакцинуватися російським "Спутніком" від Covid-19. Ефективність цієї вакцини неодноразово ставили під сумнів, однак для Ендрю цей жест дружби з Росією був настільки важливим, що він написав на його захист цілий матеріал, який Кремль активно використовував у своїх цілях.

Теги по теме
Владимир Зеленский
Источник материала
loader
loader