ДБР завершило розслідування проти Дубінського
ДБР завершило розслідування проти Дубінського

ДБР завершило розслідування проти Дубінського

ДБР спільно з СБУ встановили, що депутат вніс неправдиві відомості до офіційних документів на підставі яких виїхав за кордон. Справа буде направлена до суду.

 Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування щодо народного депутата України, який підозрюється у службовому підробленні для виїзду за кордон (ч. 1 ст. 366 КК України). Про це йдеться на сайті бюро. ДБР не називає прізвища, однак у матеріалі наводиться інформація про справу, порушену проти народного депутатта та колишнього медійника Олександра Дубінського. Також згадується  те, що 8 серпня 2023 року Генеральний прокурор повідомив відповідну підозру депутату.

Справа стосується того, що наприкінці червня 2023 року Дубінський виїхав за кордон, за його словами, супроводжуючи батька, який лікується від тяжкої хвороби. У СБУ повідомили, що батько депутата виїжджав за кордон і повертався звідти самостійно без фактичного супроводу парламентаря.

Як йдеться у повідобленні бюро, ДБР спільно з СБУ встановили, що депутат вніс неправдиві відомості до офіційних документів на підставі яких виїхав за кордон. У зверненні щодо дозволу на виїзд він вказав підставу — супроводження батька на лікування, однак насправді поїхав на відпочинок. До того ж депутат і батько виїхали за кордон окремо, а батько взагалі повернувся до України набагато раніше, ніж народний обранець.

ДБР отримано інформацію, що під час перебування за кордоном народний депутат встигнув двічі відвідати Італію, Хорватію та Іспанію. Зокрема, в Іспанії підозрюваний зупинявся у двох готелях у Барселоні та у його передмісті.

Після ознайомлення з матеріалами кримінального провадження підозрюваним справа буде направлена до суду.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

3 листопада Дубінському оголосили нову підозру в організації схеми для незаконного виїзду чоловіків за кордон. Санкція статті передбачає покарання до 7 років тюрми. 1 листопада Служба безпеки України та Державне борю розслідувань провели обшуки у спільників та у приймальні Дубінського.

Нардепа підозрюють у нелегальному переправленні за кордон свого родича завдяки системі «Шлях». Дозвіл на виїзд свояк Дубінського отримав на замовлення Вишгородської районної військової адміністрації на підставі клопотання громадської організації «Медіаоборона».

Також з’ясувалося, що насправді чоловік за вказівкою народного депутата мав прибути до Кишинева, де мав чекати подальших інструкцій щодо перегону особистого елітного авто нардепа з автостоянки міжнародного аеропорту Кишинева до Відня. За даними джерела «УП», йдеться про Toyota Land Cruiser 200.

6 листопада суд обрав Дубінському  запобіжний захід у справі про схему незаконного перетину кордону для чоловіків — носіння електронного браслета і перебування під цілодобовим домашнім арештом.

Раніше, 3 серпня, ДБР спільно із САП уже провели обшуки в Дубінського. 4 серпня його викликали на допит у ДБР, а 9 серпня генеральний прокурор України повідомив про підозру Дубінському у внесенні службовою особою неправдивих відомостей до офіційних документів.

Справа стосується того, що наприкінці червня 2023 року Дубінський виїхав за кордон, за його словами, супроводжуючи батька, який лікується від тяжкої хвороби. У СБУ повідомили, що батько депутата виїжджав за кордон і повертався звідти самостійно без фактичного супроводу парламентаря. Крім того, правоохоронці розслідували, як, перебуваючи за кордоном, депутат зміг підписувати та направляти офіційні документи, зокрема до державних органів. На думку слідства, це може свідчити про їх підроблення.

У минулому Дубінський тривалий час працював на «1+1». У 2010 році став креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань телеканалу, а у 2014 році — ведучим програми «Гроші». Крім того, з 2012 року під керівництвом Олександра Дубінського на телеканалі «1+1» почала виходити програма «Українські сенсації».

Як писав MediaSapiens, окремі випуски «Українських сенсацій» виглядали як політичні замовлення, причому за своїм змістом перегукувалися з інтересами власника телеканалу Ігоря Коломойського. 

У 2019 році Дубінський був обраний депутатом Верховної Ради від партії «Слуга народу». У квітні 2020-го він подав понад тисячу поправок до «антиколомойського»  законопроєкту, намагаючись блокувати ухвалення закону, який заборонив би повернення «ПриватБанку» колишньому власнику Ігорю Коломойському. Як встановили журналісти Bihus.Info, Дубінський відвідував Коломойського після важливих голосувань у Верховній Раді.

24 листопада 2020 року Офіс генпрокурора почав досудове розслідування щодо ймовірної державної зради Олександра Дубінського. 11 січня 2021 року Офіс генпрокурора відкрив ще два кримінальні провадження проти Дубінського — щодо можливого ухилення від сплати податків (ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу) та ймовірної легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 ККУ).

Того ж дня уряд США запровадив санкції проти Олександра Дубінського та ще низки українських громадян і медіа. Їх обвинувачують у втручанні в американські вибори та належності до «російської мережі впливу». Після цього сайт блогера dubinsky.pro перестав працювати. 28 січня 2021-го сервіс відеохостингу YouTube «за порушення правил спільноти» видалив канал Дубінського, у якого було понад 350 тисяч підписників.

15 березня 2021 року народного депутата Олександра Дубінського виключили з членів політичної партії «Слуга народу» через порушення статуту та непокору керівним органам партії. 

У січні 2021 року телеканал «1+1» провів неанонсований ефір програми «Право на владу» для відбілювання Дубінського. За даними моніторингу, ефір перетворився на колективний захист депутата, на його підтримку висловлювалась ведуча Наталія Мосейчук, а критикував його дії лише один учасник програми.

У листопаді 2019-го журналісти Bihus.Info повідомили, що Дубінський і його родина протягом останніх кількох років стали власниками загалом 24 квартир, 17 автівок, двох будинків і 70 соток землі на загальну суму близько 2,5 млн доларів. Тоді ж нардеп сказав свою крилату фразу «Мама любит скорость».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
СБУ расследование ГБР
Источник материала
loader
loader