Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" сказала заступниця міністра Марія Карчевич, передає Укрінформ.
"Ця норма не є новою. Можливість відкриття дистанційного медичного висновку про тимчасову непрацездатність було введено ще на початку пандемії COVID-19, щоб мінімізувати кількість контактів, і розповсюдження захворювання. Коли скасували карантин, відповідно ця норма перестала діяти. Разом з тим здійснюючи аналіз, ми побачили, що можна продовжити функціонування цієї норми і поширити, окрім ковіда на ГРВІ та грип. ...Але обмеження є 5 днів, тому що якщо симптоми будуть зберігатися, людині потрібно буде звернутися до лікаря, бо захворювання, очевидно, буде прогресувати. З іншого боку, обмеження в п'ять днів для того, щоб протидіяти зловживанням, якщо людина вирішила надавати неправдиву інформацію", - сказала Карчевич.
Вона пояснила, що для відкриття лікарняного дистанційно необхідно поспілкуватися з лікарем і тільки за його висновками формується в електронній системі здоров'я відповідний висновок.
Вона додала, що сформувати висновок про тимчасову непрацездатність може будь-який лікар, незалежно від того, чи укладена з ним у громадянина декларація.
Звернутися можна до лікаря як первинної ланки, так і спеціалізованої допомоги.
Як повідомляв Укрінформ, МОЗна період дії воєнного стану повернуло можливість пацієнтам з симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ відкривати лікарняний дистанційно.
У жовтні на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли майже 700 тисяч українців.