![В Україні кожен четвертий ВІЛ-позитивний не знає про свій статус - ЦГЗ](https://thumbor.my.ua/jItte13C2MyFtKFkGjMVB2m1Kss=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff7c5ef6215c9104f18ed0fec02c84db0.jpg)
В Україні кожен четвертий ВІЛ-позитивний не знає про свій статус - ЦГЗ
Про це повідомляє Центр громадського здоров'я, передає Укрінформ.
"Раннє виявлення ВІЛ-інфекції є критично важливим для здоров'я та життя кожного пацієнта, а також для боротьби з епідемією загалом", - наголошують у ЦГЗ.
Швидкий тест на ВІЛ-інфекцію варто зробити тим, хто ніколи раніше не обстежувався на ВІЛ; вживав або вживає наркотики ін’єкційним шляхом; мав незахищені статеві контакти з партнером або кількома партнерами з невідомим або позитивним ВІЛ-статусом; планує вагітність, однак не знає, який ВІЛ-статус у вас та вашого партнера; особам, які мають захворювання, що рецидивують або тривалий час не піддаються лікуванню.
У ЦГЗ нагадали, що тестування на ВІЛ в Україні є добровільним, безкоштовним та конфіденційним.
У разі виявлення ВІЛ-інфекції потрібно якнайшвидше розпочати антиретровірусну терапію (АРТ), що забезпечить якісне життя та збереження здоров’я пацієнту. Люди з ВІЛ можуть вести нормальне життя, працювати, подорожувати, мати здорові стосунки і дітей. Головне – своєчасно приймати ліки, які наразі є доступними та безоплатними, наголосили у ЦГЗ.
З 20 по 26 листопада одночасно на п'яти континентах у понад 40 країнах світу проходить Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Мета заходу - привернути увагу громадськості до важливості вчасного виявлення цих небезпечних захворювань.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)