Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9591 про визнання результатів навчання людей, які проживають на окупованих територіях. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у вівторок, 21 листопада.
За його інформацією, за відповідне рішення проголосували 264 народні депутати.
Своєю чергою, народний депутат Олексій Гончаренко зауважив про важливість цього законопроєкту.
«Передбачається: можливість атестації для визнання освітніх результатів осіб, які навчалися на тимчасово окупованих територіях України; визнання до 75% освітніх кредитів ЄКТС для здобуття вищої освіти; особливі умови атестації для деяких спеціальностей та рівнів освіти», — розповів він.
«Важливо, щоб молоді люди з тимчасово окупованих території мали змогу вчитися в Україні», — додав Гончаренко.
Представниця президента України у Криму Таміла Ташева повідомила, що завдяки цьому закону створять механізм оцінювання результатів навчання осіб, які здобули освіту на тимчасово окупованих територіях. Вони зможуть продовжити навчання в українських освітніх закладах або здобути у них певний науковий ступінь.
Ташева також зазначила, що уряд має створити перелік спеціальностей, за якими можна буде проводити атестацію, а також перелік таких, за якими атестація заборонятиметься.
Представниця президента у Криму наголосила, що ухвалення цього закону дасть можливість після деокупації територій уникнути «кадрового голоду» в Україні. Кваліфіковані спеціалісти також зможуть долучитися до галузей економіки, де є нестача працівників.
Народний депутат, член комітету з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук зазначив, що ухвалення цього законопроєкту — «потужний сигнал для всіх українців на окупованих територіях». За словами Грищука, законопроєкт передбачає до 75% освітніх кредитів ЄКТС для здобуття вищої освіти, а також обовʼязкове вивчення історії України та української мови.
Уточнимо, у першому читанні законопроєкт підтримали 23 серпня. Підтримати його тоді запропонували правозахисні організації України.
Правозахисники акцентували на тому, що сотні українських дітей за понад дев’ять років змушені здобувати освіту на окупованих росіянами територіях. Проте через те, що Україна не визнає документи про їхню освіту, вони стикаються з проблемами під час працевлаштування або продовження навчання.
На фото: студенти під час навчання
Фото: Unsplash
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.