Підсумки 25.11: Рекордна атака і бойові корабліСюжет
Підсумки 25.11: Рекордна атака і бойові корабліСюжет

Підсумки 25.11: Рекордна атака і бойові корабліСюжет


Україна пережила наймасштабнішу атаку БПЛА з початку війни; Зеленський заявив, що Україна отримає бойові кораблі. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

У ніч на суботу росіяни атакували Україну 75 дронами-камікадзе, що є рекордною кількістю із початку війни. У Повітряних силах спочатку повідомили про ліквідацію 71 дрона, але потім уточнили, що збили 74, тобто майже усі БПЛА. Загалом вночі було зафіксовано декілька хвиль запусків, які проводилися з різних напрямків. При цьому основним напрямком удару був Київ. За даними КМВА, протиповітряна оборона знищила понад 40 повітряних цілей над Києвом. У столиці через падіння уламків постраждали п’ятеро людей, серед них 11-річна дитина.  У Соломʼянському районі, внаслідок падіння уламків БПЛА, сталося загоряння в приміщенні дитсадка, в сусідніх будинках пошкоджені вікна. Крім того, сталося руйнування на другому поверсі пʼятиповерхівки, де заблокованими опинилися дві жінки. Без світла залишилися 77 житлових будинків та 120 установ у центральній частині міста.

Президент Володимир Зеленський анонсував отримання Україною бойових кораблів від західних союзників. За словами президента це дозволить українським військовим конвоювати судна, які рухаються “зерновим коридором” в Чорному морі. “Ми домовилися з партнерами й будемо супроводжувати кораблі у морі, щоб гарантувати їхню безпеку. У нас вже є конкретні домовленості про отримання кораблів. Це питання близького майбутнього”, – сказав він. Окрім цього Одеська область буде захищена додатковими “дуже потужними” системами ППО, додав Зеленський.

В Успенському соборі Києво-Печерської лаври відбулася молитва пам’яті жертв Голодоморів в Україні, до якої долучилося президентське подружжя. Перед цим президент Зеленський записав звернення з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів. Він нагадав, що ідеологи, організатори та виконавці злочинів (часів Голодомору – ред.) не понесли відповідальності і справедливого покарання під час життя. “Але це не значить, що ми маємо пробачити і забути”, – зауважив Зеленський, подякувавши усім, хто разом з Україною відновлює історичну правду і справедливість. 

Європейський Союз виділив Україні 50 мільйонів євро на ремонт портової інфраструктури. Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. “Попри війну, Україна продовжує годувати світ. У цих зусиллях ви можете розраховувати на ЄС. Ми продовжуємо вдосконалювати наші “лінії солідарності” і надамо 50 мільйонів євро на ремонт вашої портової інфраструктури”, – повідомила вона.

Німеччина посилить підтримку України, як на рівні Євросоюзу, так і НАТО. Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. При цьому вона підкреслила, що в “наших власних, геополітичних інтересах, щоб Україна приєдналася до Європейського Союзу”. “Після нападу Росії в лютому 2022 року з України понад 650 днів ішли жахливі кадри. Тому ми не тільки продовжимо нашу підтримку України, а й посилимо її. У ЄС, а також у НАТО”, – заявила вона.

В Україні є області, в яких дуже складна ситуація з протиповітряною обороною. Найгірше всього – у прикордонних з РФ та Білоруссю областях, а також прифронтових та окупованих регіонах. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Швейцарія анонсувала пакет допомоги Україні на більше ніж 100 млн євро. Про це повідомив президент країни Алан Берсе під час візиту до Києва. Кошти підуть на розмінування та продукти харчування і будуть виділятися у наступні кілька років.

 



Теги по теме
Украина Владимир Зеленский Киев Германия Швейцария
Источник материала
loader
loader