Про це журналістам розповів один із засновників компанії BioNTech Угур Шахін, повідомляє Укрінформ з посиланням на CNN Türk.
“Ми плануємо отримати дані дослідження для низки інших терапевтичних підходів між 2025 і 2029 роками», - сказав Шахін.
Науковець сподівається, що перші персоналізовані вакцини проти раку на основі мРНК можуть бути схвалені до 2030 року.
«Ми беремо у пацієнта зразки крові та пухлини, а через чотири тижні вводимо індивідуальну вакцину… В ідеалі - це не 100, а десятки тисяч пацієнтів на рік", - сказав він.
У жовтні компанія оголосила про результати першого клінічного випробування комбінації вакцини проти раку на основі мРНК і терапії клітинами CAR Т (створення імунних клітин для лікування раку - ред.). Пухлини припинили ріст майже у всіх пацієнтів і зменшилися майже у двох третин.
«Цей підхід може змусити імунну систему спеціально знайти та знищити пухлину за допомогою армії спеціальних воїнів», - сказав Шахін.
За його словами, стратегія майбутнього - це комбінована терапія різних підходів.
«Я впевнений, що протягом наступних кількох років ADCS (Кон'югати антитіл до ліків - ред.) буде все частіше використовуватися як цільова хіміотерапія, а не класична хіміотерапія, при багатьох онкологічних показаннях”, - сказав Шахін.
Як відомо, подружня пара німецьких лікарів та науковців-дослідників турецького походження Угур Шахін та Озлем Туреджі є засновниками та власниками компанії BioNTech, на базі якої було розроблено та запущено у виробництво вакцину від коронавірусу BioNTech, Pfizer.