РФ завдала свободі мореплавства найбільшого удару з часів Другої світової війни – Зеленський
РФ завдала свободі мореплавства найбільшого удару з часів Другої світової війни – Зеленський

РФ завдала свободі мореплавства найбільшого удару з часів Другої світової війни – Зеленський

Росія завдала свободі мореплавства в Чорному морі найбільшого удару з часів Другої світової війни. Тож агресору не місце в Міжнародній морській організації.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час звернення до учасників 33 асамблеї Міжнародної морської організації.

– Саме в цій акваторії (в Чорному морі, – Ред.) свобода мореплавства зазнала найбільшого удару з часів Другої світової війни – з вини однієї держави та через її неспровоковану й злочинну агресію, – наголосив він.

Президент нагадав, що в перший же день повномасштабного вторгнення окупанти заблокували українські порти на Чорному морі та торгівельні маршрути.

Зараз дивляться

Це вдарило по продовольчій безпеці світу, адже від експорту з України “залежить життя близько 400 млн людей” в Африці та Азії.

Зеленський звернув увагу, що Україні вдалося подолати цю загрозу. Глава держави перерахував три ключові кроки:

1. Було відновлено роботу частини морських портів України.

Зеленський запросив представників Міжнародної морської організації до Одеси та інших портових міст регіону, щоб вони на власні очі пересвідчилися, “які складнощі подолали наші люди”, а також побачили наслідки ракетних і дронових атак РФ на інфраструктуру.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Сотні таких дронів і щонайменше десятки ракет Росія застосовує щомісяця… Попри все ми змогли випустити з портів сотні суден із вантажами для таких країн, як Нігерія та Лівія, Марокко та Ємен, Бангладеш і Китай, та десятків інших, – розповів глава держави.

2. Започаткування Чорноморської зернової ініціативи разом із ООН і Туреччиною. Зеленський нагадав, що Росія зрештою зруйнувала цю мирну ініціативу.

– Ця держава-терорист зацікавлена лише в одному – щоб усе могло бути зброєю для неї: і дефіцит продовольства, і будь-що інше. Якби не сміливість і майстерність наших воїнів, то й зараз би Чорне море було буквально мертвим морем – із погляду загрози вільному мореплавству, – додав президент.

Він звернув увагу, що військовий флот РФ неодноразово завдавав ударів по портах і цивільних суднах. Але ЗСУ відігнали його “із нашої частини морської акваторії”. Це дозволило запустити альтернативні маршрути в Чорному морі, якими вже вдалося перевезти майже 6 млн тонн вантажів менш ніж за три місяці.

3. Україна запропонувала Формулу миру, яка передбачає гарантування продовольчої безпеки в світі. Президент уточнив, що кожен, хто намагається зруйнувати принципи мореплавства, має за це відповідати.

– Свобода морів – це одна з ключових свобод, які дали людству змогу стати на шлях прогресу. Ми разом маємо її захищати, – нагадав президент.

Зеленський висловив думку, що Міжнародна морська організація мала б приділяти відчутно більше уваги безпечному функціонуванню морських портів України та “тих регіонів, де є або може бути агресія”. Адже ця установа “створювалася для глобальної безпеки на морі”.

– Закликаю вас на рівні цієї організації довести, що жоден руйнівник свободи мореплавства не залишиться безкарним. Росії не місце в Міжнародній морській організації, не місце в її керівних органах, бо ніхто за останні десятиліття не завдав більшої шкоди вільному мореплавству, ніж РФ, – наголосив президент.

Він додав, що агресор має понести справедливу відповідальність за це.

Теги по теме
Офис Президента
Источник материала
loader
loader