Про це у п'ятницю, 1 грудня, повідомив речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону, передає Укрінформ.
Він вказав, що близько трьох чи чотирьох десятків літаків РФ зосередила на авіабазах Білорусі.
"З Білорусі бойові літаки рідко, але все ще вилітають. У Росії практично у кожному місті є військовий аеродром, у Криму - приблизно п'ять аеродромів", - зазначив речник ПСУ.
Ігнат також перерахував основні бойові борти авіації в арсеналі Міноборони РФ:
- Ту-22 М3;
- Ту-95;
- Ту-60;
- Су-24;
- Міг-29;
- Су-30;
- Су-27;
- Су-34;
- Су-35;
- Су-25;
- вертольоти Ка-52, Мі-24, Мі-28.
Як повідомляв Укрінформ, 7 листопада Президент Володимир Зеленський подякував Нідерландам і Премʼєр-міністру Марку Рютте за підтримку України, зокрема за відправку п’яти літаків F-16, які вже прибули до Румунії.
10 листопада командувач збройних сил Нідерландів генерал Онно Ейхельсхейм повідомив про намір до кінця року відправити в Румунію всі обіцяні винищувачі F-16 для навчання українських пілотів, загалом йшлося про 12-18 машин.
У Румунії вже розпочав роботу центр підготовки пілотів винищувачів F-16, де навчатимуться українські захисники.
Міністерство оборони США бере участь у навчанні українських пілотів на F-16 та має на меті забезпечити наявність запасних частин для підтримки літаків, які відправлять в Україну.
Раніше Держдепартамент США заявив про готовність схвалити передачу третьою стороною літаків F-16 американського виробництва Україні. Нідерланди, Данія та Норвегія оголосили про намір здійснити постачання, вивівши літаки з парку їх ВПС.
Щоб гарантувати українським пілотам успіх в експлуатації F-16, вони проходять навчання у США та Європі як з льотної експлуатації, так і з технічного обслуговування.