Поліція Києва перевірила дані про побиття нардепа та ексжурналіста Дубінського у СІЗО
Поліція Києва перевірила дані про побиття нардепа та ексжурналіста Дубінського у СІЗО

Поліція Києва перевірила дані про побиття нардепа та ексжурналіста Дубінського у СІЗО

За словами правоохоронців, інформація адвокатів Олександра Дубінського, якого підозрюють у держзраді, не підтвердилася.

Поліція Києва перевірила інформацію про побиття у СІЗО підозрюваного у держзраді народного депутата та ексжурналіста Олександра Дубінського. За даними правоохоронців, вона не відповідає дійсності. Про це повідомила пресслужба поліції.

«До поліції Києва надійшло повідомлення від адвоката про те, що протягом двох діб його підзахисному, народному депутатові, раніше затриманому СБУ за підозрою у державній зраді, під час перебування у слідчому ізоляторі наносили тілесні ушкодження.

Слідчо-оперативна група поліції Києва прибула до пенітенціарної установи для зʼясування обставин події. За результатами перевірки, судово-медичного дослідження, інформація, викладена у повідомленні, не підтвердилася», — йдеться в коментарі поліції, оприлюдненому вранці 3 грудня.

У суботу, 2 грудня, адвокати Олександра Дубінського заявили у його телеграм-каналі про те, що нардепу завдали тілесних ушкоджень у слідчому ізоляторі. За їхніми словами, медики, які прибули на місце, «констатували гематоми, а також підозру на перелом ребра». Сторона захисту вимагає перевести Дубінського до ізолятора СБУ.

Наразі Олександр Дубінський перебуває в загальній камері Київського слідчого ізолятора. Там він має індивідуальне спальне місце та не забезпечений жодними привілеями через свій статус. При цьому суд відхилив клопотання прокурорів заборонити йому під час перебування в СІЗО користуватися соцмережами, зокрема проводити відеотрансляції. 

Дубінському повідомили про підозру в державній зраді (ч. 1 ст. 111 ККУ) та створенні, керівництві й участі у злочинній організації (ч. 1 ст. 255).

Як з’ясували правоохоронці, фігурант входив до складу злочинної організації, яку сформувало Головне управління Генштабу Збройних сил Росії (відоме як ГРУ) і «працював» на росіян під псевдонімом «Буратіно».

Основним завданням цієї організації була дестабілізація суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитація нашої держави на міжнародній арені. За це учасники угруповання отримували гроші від воєнної розвідки РФ. Слідчі встановили, що фігурант поширював фейки про вище військово-політичне керівництво нашої держави, зокрема про нібито втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США у 2020 році.

За даними слідства, крім Дубінського, до складу ворожої групи входили екснардеп Андрій Деркач, який напередодні повномасштабного вторгнення росіян утік за кордон, колишній прокурор Костянтин Кулик з позивним «Птичка» та інші.

Раніше, 9 серпня 2023 року, генеральний прокурор України також повідомив про підозру Дубінському у внесенні службовою особою неправдивих відомостей до офіційних документів.

Справа стосується того, що наприкінці червня 2023 року Дубінський виїхав за кордон, нібито супроводжуючи тяжкохворого батька. У СБУ виявили, що батько депутата виїжджав за кордон і повертався звідти самостійно, без фактичного супроводу парламентаря. Крім того, у період перебування за кордоном депутат підписував та направляв офіційні документи до державних органів. На думку слідства, це може свідчити про їх підроблення.

10 листопада 2023 року Державне бюро розслідувань повідомило, що завершило досудове розслідування щодо Дубінського. За даними слідства, брат співмешканки нардепа Дубінського намагався виїхати автомобілем з України до Молдови через документи, внесені в систему «Шлях». З’ясувалося, що насправді чоловік за вказівкою Дубінського мав прибути до Молдови для перегону особистого елітного авто нардепа з автостоянки міжнародного аеропорту Кишинева до Відня.

У минулому Дубінський тривалий час працював на «1+1». У 2010 році став креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань телеканалу, а у 2014 році — ведучим програми «Гроші». Крім того, з 2012 року під керівництвом Олександра Дубінського на телеканалі «1+1» почала виходити програма «Українські сенсації».

Як писав MediaSapiens, окремі випуски «Українських сенсацій» виглядали як політичні замовлення, причому за своїм змістом перегукувалися з інтересами власника телеканалу Ігоря Коломойського.

У листопаді 2019-го журналісти Bihus.Info повідомили, що Дубінський і його родина протягом останніх кількох років стали власниками загалом 24 квартир, 17 автівок, двох будинків і 70 соток землі на загальну суму близько 2,5 млн доларів. Тоді ж нардеп сказав свою крилату фразу «Мама любит скорость».

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
полиция Нацполиция СИЗО
Источник материала
loader
loader