![Передбачає за 15 років до появи симптомів: новий метод діагностики хвороби Альцгеймера](https://thumbor.my.ua/qBmFoDQId0v2gTxIZV6Ja42XYek=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fad2f81d584559e327027bde7da476bee.jpg)
Передбачає за 15 років до появи симптомів: новий метод діагностики хвороби Альцгеймера
Вчені з Університету Ворика та Університету Фудань у Шанхаї представили нові результати, які можуть змінити уявлення про діагностику деменції.
Суть методу
Дослідники виявили білкові "біомаркери", що здатні буквально передбачати розвиток деменції ще до її початку.
У ході дослідження вони проаналізували базу даних зі зразками крові 52 645 здорових людей, зібраними з 2006 по 2010 рік. Зразки заморозили і проаналізували через 10 – 15 років, за цей час у 1417 учасників виявили деменцію.
Далі дослідники проаналізували 1463 білків у крові пацієнтів і виділили 11 з них, які спільно утворили білкову панель, здатну з високою точністю передбачати майбутній розвиток деменції. Зауважують, що вчені виключили стандартні фактори ризику як от вік, стать і рівень освіти.
Чому це важливо
Рання діагностика деменції має глобальне значення враховуючи поширеність захворювання у всьому світі. А виявиши захворювання ще до його "розквіту", може забезпечити лікування на ранніх стадіях захворювання, що забезпечить уповільнення його прогресування.
Професор Цзяньфен Фен з Університету Ворика сподівається, що ученим вдасться розробити ліки, які будуть здатні взаємодіяти з білками, які власне виявили під час цього дослідження.
Наголошують, що досягти цих результатів вдалось застосовуючи штучний інтелект в комбінації з аналізом білків. І на думку вчених, це відкриває нові перспективи для точної медицини.
Ці дані є важливим кроком у контексті прогнозування деменції та може допомогти у створенні більш доступних і неінвазивних методів скринінгу населення.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)