Мʼясоїди чи вегани: хто має нижчий ризик хвороб серця
Мʼясоїди чи вегани: хто має нижчий ризик хвороб серця

Мʼясоїди чи вегани: хто має нижчий ризик хвороб серця

З'ясувалося, що так звана гнучка дієта, яка передбачає обмеження м'яса, але не його повна відсутність, сприяє зниженню ризику серцево-судинних розладів. Водночас люди, які споживають багато м'яса, мають гірший стан серця та кровоносних судин, ніж ті, хто від нього повністю відмовився.

Нове дослідження впливу різних дієт

Багато науковців уже вказували на позитивний вплив рослинної дієти на серцево-судинну систему, але дослідники з Німеччини вирішили дослідити, чи має такі ж переваги гнучка дієта з великою кількістю рослинної їжі та обмеженим вживанням м'яса.

Вчені з Ганноверського університету відстежували різні показники, які можуть загрожувати здоров'ю серця, у трьох групах людей. Це були люди, що вживають багато м'яса, вегани, а також флекситаріанці – люди, що до їжі підходять гнучко і не виключають жодних конкретних груп продуктів.

У дослідженні взяли участь 94 учасники віком від 25 до 45 років. Люди, які споживали менше ніж 50 грамів м'яса на день, були класифіковані як флекситаріанці, а ті, що споживали 170+ грамів м'яса, – як всеїдні. Третя група включала веганів, які повністю уникнули продуктів тваринного походження.

На початку дослідження в учасників брали аналізи крові для оцінювання біомаркерів серцево-судинних захворювань. Крім того, вчені вимірювали артеріальний тиск, індекс маси тіла та жорсткість артерій.

Обмеження споживання мʼяса корисне для серця

Проаналізувавши дані, вчені прийшли до висновку, що гнучка дієта пов'язана з нижчими рівнями деяких біомаркерів, які свідчать про ризики для серцево-судинного здоров’я.

Маркери глюкози в крові у трьох групах були приблизно однаковими. У веганів була найнижча концентрація інсуліну натще порівняно з двома іншими групами. Вчені також проаналізували ліпідні маркери – рівень загального холестерину та "поганого" холестерину (ліпопротеїнів низької щільності), надлишок яких пов'язаний із серцево-судинними хворобами.

Як виявилось, у флекситаріанців та веганів ці показники були значно нижчими, ніж у всеїдних. У цих двох групах також була суттєво нижча концентрація тригліцеридів натще. Вчені також розглянули важкість метаболічного синдрому за показниками ІМТ та окружності талії. Флекситаріанці мали найкращі показники, за ними ішли вегани, а у любителів м'яса були найгірші результати.

Така перевага була й у флекситаріанців щодо жорсткості артерій порівняно з веганами та всеїдними людьми. При цьому систолічний та діастолічний артеріальний тиск був приблизно однаковим у трьох груп.

Порівняння харчових звичок учасників показало, що всеїдні люди споживають не лише більше м'яса, але й солодощів, газованих напоїв, алкоголю та молочних продуктів, ніж вегани та флекситаріанці (вони на відміну від них споживали більше фруктів, овочів, горіхів і насіння).

Теги по теме
Профилактика заболеваний
Источник материала
loader
loader