Представник уповноваженого з прав жителів АР Крим та Севастополя: Наразі щонайменше 36 політв’язнів потребують негайної медичної допомоги
Представник уповноваженого з прав жителів АР Крим та Севастополя: Наразі щонайменше 36 політв’язнів потребують негайної медичної допомоги

Представник уповноваженого з прав жителів АР Крим та Севастополя: Наразі щонайменше 36 політв’язнів потребують негайної медичної допомоги

Такі дані Ельвін Кадиров озвучив на турецькому телебаченні.

Наразі щонайменше 36 політичних в'язнів потребують негайної медичної допомоги. Про це представник уповноваженого з прав жителів АР Крим та міста Севастополя Ельвін Кадиров повідомив під час онлайн-заходу «У тіні окупації: чому першою ціллю став Крим?», який транслювався на турецькому телебаченні. Про це написав «Укрінформ» із посиланням на повідомлення Офісу омбудсмена.

«Представник уповноваженого акцентував увагу на продовженні репресій у в’язницях та ненаданні медичної допомоги, що у міжнародному праві прирівнюється до катування. Через це загинули вже двоє кримських політвʼязнів і щонайменше 36 політв’язнів потребують негайної медичної допомоги», — заявили в Офісі омбудсмена України.

За словами Кадирова, станом на сьогодні щонайменше 208 громадян України перебувають у місцях позбавлення волі через політично мотивоване та/або релігійне кримінальне переслідування з боку РФ. Наразі відомо, 125 з них — це представники кримськотатарського народу.

Представник омбудсмана наголосив на необхідності об’єднати зусилля міжнародної спільноти для тиску на Росію з метою звільнення всіх політвʼязнів.

«Важливо, щоб всі протиправні дії РФ на території кримського півострова були засуджені міжнародною спільнотою, а всі без винятку випадки порушення прав і свобод людини були належно покарані. Крим — це Україна!», — резюмував Кадиров.

Читайте також:

  • Крим в умовах окупації: Огляд державних політик України та міжнародної реакції щодо захоплення півострова
  • Десять років окупації, ще десять — когнітивної деокупації. Інформаційний простір Криму: виклики та можливості
  • Кримська правозахисна група: З 2014 року щонайменше 200 українців опинилися за ґратами через політичні переслідування

Як раніше писав «Детектор медіа», за даними Центру прав людини Zmina, на серпень 2023-го серед кримських політв'язнів, що перебувають у в'язницях Росії та тимчасово окупованого Криму, двадцять одна особа мала хронічні захворювання, інвалідність або була людиною похилого віку. Всі ці українці потребували негайної медичної допомоги.

Нещодавно президент України Володимир Зеленський обговорив з президентом «Радіо Свобода» Стівеном Капусом питання про звільнення журналіста Владислава Єсипенка, ув'язненого в окупованому Криму.

У лютому 2023-го Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Росія незаконно утримує 180 українських політв’язнів.  

Фото: Крим SOS

Читайте також
Два роки повномасштабної війни, 10 років анексії Криму. Лідери громадської думки про зміни в суспільстві. Частина 2
У Криму знову затримали журналістку і правозахисницю Лутфіє Зудієву: заява правозахисників
Два роки повномасштабної війни, десять років анексії Криму. Опитування лідерів громадянського суспільства. Частина 1
«Листи до вільного Криму»: В Україні стартувала ініціатива на підтримку кримських політв’язнів (ОНОВЛЕНО)
Кримську активістку Ірину Данилович у російській колонії позбавили можливості приймати ліки
Таміла Ташева: Росія використовує «День АРК» у своїй пропаганді. Потрібно скасувати рішення Верховної Ради Криму
«КримSOS»: Географія утримання Росією кримських політв’язнів розширюється. Це порушення норм міжнародного гуманітарного права
За час окупації до Криму незаконно прибули 800 тисяч росіян, — УГС
У німецькому Музеї Берлінської стіни відкрили виставку, присвячену кримським політв’язням Кремля
«Війна закінчиться лише з деокупацією Криму». Що робити з півостровом і його жителями Україні
«КримSOS»: Політичних переслідувань з 2014 року зазнали 19 кримських журналістів
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги по теме
Крым аннексия Крыма крымские татары
Источник материала
Поделиться сюжетом