У Москві під музику з фільму «Термінатор-2» поховали Олексія Навального
У Москві під музику з фільму «Термінатор-2» поховали Олексія Навального

У Москві під музику з фільму «Термінатор-2» поховали Олексія Навального

Попрощатися з опозиційним політиком прийшли кілька тисяч росіян.

У Москві на Борисівському цвинтарі поховали опозиційного політика Олексія Навального, який загинув у колонії суворого режиму 16 лютого. Провести Навального в останню путь прийшло кілька тисяч людей, інформують російські опозиційні видання.

Цвинтарний оркестр виконував мелодію з улюбленого Олексієвого фільму «Термінатор-2», повідомив у соцмережах близький товариш Навального, колишній керівник його штабів Леонід Волков.

Перед похованням небіжчика відспівували в церкві. На прощання прийшли тисячі людей, черга до храму розтяглася на кілометри. Люди аплодували і скандували «Навальний!», пише російське опозиційне видання «Медуза».

У Москві під музику з фільму «Термінатор-2» поховали Олексія Навального - Фото 1

На деяких відеозаписах, які потрапили у пабліки, було чутно, що люди, які прийшли попрощатися з Навальним, скандували під храмом: «Навальний!», «путін – вбивця!», співали «Вічну пам'ять», а деякі кричали «Героям слава!»

За даними «Медузи», у натовпі були провокатори, які пропонували «йти на Кремль». Поліція пропускала їх через загородження за умовним знаком.

У Москві під музику з фільму «Термінатор-2» поховали Олексія Навального - Фото 2

Катафалк з труною Олексія Навального виїжджає з храму Божої Матері «Утамуй мої печалі» до Борисівського кладовища для поховання Навального в московському районі Мар'їно, 1 березня 2024 року. Фото: Getty Images

Телеграм-канали писали про одиночне затримання під час похорону. У храмі на прощанні з Олексієм була його мати Людмила, дружини Юлії на похороні не було з метою безпеки. Однак вона сьогодні виклала прощальне відео з Олексієм у соцмережі.

Попрощатися з Олексієм Навальним прийшли посли країн Євросоюзу та США. Біля храму були помічені посол США Лінн Трейсі, посол Німеччини Александр Граф Ламбсдорфф, посол Франції П'єр Леві та дипломатичні представники деяких інших країн Євросоюзу. Раніше стало відомо, що на прощання з політиком прийшли Катерина Дунцова, Євген Ройзман та Борис Надєждін, якого не допустили до участі у виборах президента РФ, запланованих на березень 2024 року.

За день до жалобної церемонії, як повідомив телеграм-канал Sota, у храмі розклеїли оголошення про заборону фото- та відеозйомки, а також встановили над вівтарем камери стеження.

Напередодні соратники Навального повідомляли, що ритуальні транспортні служби відмовляються забирати небіжчика з моргу.

«Усім водіям катафалків телефонують невідомі люди та погрожують, щоб тіло Олексія не забирали з моргу і нікуди не везли», — написав у своєму телеграмі Леонід Волков.

У Москві під музику з фільму «Термінатор-2» поховали Олексія Навального - Фото 3

Співробітники правоохоронних органів виходять з храму Божої Матері «Утамуй мої печалі» після панахиди за Олексієм Навальним у московському районі Мар'їно 1 березня 2024 року. Фото: Getty Images

Команда Навального закликала незгодних з кремлівським режимом по всьому світу зібратися 1 березня о 19:00 у своїх часових поясах, щоб вшанувати пам’ять загиблого опозиціонера.

Прихильники політика вважають, що його вбили. Удова Навального Юлія пообіцяла продовжити справу чоловіка. Виступаючи в Європарламенті, вона назвала російського диктатора Путіна убивцею її чоловіка, не політиком, а «лідером кримінального угруповання» і наголосила, що боротьба демократичного світу з Путіним — це «боротьба з мафією».

У серпні 2020 року Навального отруїли речовиною з групи «Новачок». Отруєння сталося в готельному номері в Томську, у літаку політику стало погано. Його негайно госпіталізували, а потім доставили на лікування до Німеччини. Журналістське розслідування дійшло висновку, що до отруєння причетні співробітники російської ФСБ. Після одужання Навальний повернувся до Росії, де його заарештували.

У травні 2021 року правозахисна організація Amnesty International назвала Навального «в’язнем совісті».

У серпні 2023-го  політика засудили до 19 років позбавлення волі. Його визнали винним у «створенні екстремістського співтовариства», «фінансуванні екстремістської діяльності» та інших злочинах.

Читайте також:

  • Володимир Зеленський про смерть Олексія Навального: його вбив Путін
  • Смерть Навального й абсурдність української державної політики у сфері іномовлення
  • «Смерть іноагента»: Реакція агітпропу та російських користувачів соцмереж на новини про смерть у колонії Олексія Навального
  • Христо Грозєв заявив, що проводитиме власне розслідування обставин смерті Олексія Навального

Фото: «Медуза»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Россия Москва Алексей Навальный
Источник материала
loader
loader