У закладах профтехосвіти у семи областях можна буде здобути фах оператора цивільних дронів
У закладах профтехосвіти у семи областях можна буде здобути фах оператора цивільних дронів

У закладах профтехосвіти у семи областях можна буде здобути фах оператора цивільних дронів

Надалі планується затвердити освітній стандарт, який дасть змогу повноцінно готувати фахівців, чиї вміння потрібні у повоєнній відбудові України.

У 2024 році у закладах професійно-технічної освіти України у семи областях запровадять нову навчальну програму — «Оператор цивільних дронів». Про це повідомив віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За інформацією віцепрем'єра, здобувати фах оператора цивільних дронів цьогоріч можна буде у семи профтехах у Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській і Чернігівській областях.

«Вміти керувати цивільним дроном — надважливо для України сьогодні. Ці безпілотники використовують під час посівної, у рятувальних операціях, розмінуванні, вони допомагають оцінити збитки від бойових дій, а журналісти використовують їх для документування війни», — зазначив Михайло Федоров.

Він повідомив, що для цього за підтримки Євросоюзу закупили дрони для практичного навчання та підготували викладачів.

  • Читайте також: На Prometheus виклали безкоштовний курс підготовки інженерів БПЛА

У перспективі планується затвердити освітній стандарт, який дасть змогу повноцінно готувати учнів цієї професії, та розширити мережу закладів профтеосвіти, що пропонують здобути такий фах. Віцепрем'єр додав, що понад 200 закладів профтехосвіти висловили бажання модернізувати процес навчання у них відповідно до актуальних запитів суспільства.

Додамо, раніше голова Львівської облдержаміністрації Максим Козицький повідомляв, що першими професію взялися запроваджувати профтехи Львівщини та Дніпропетровщини.

У закладах профтехосвіти у семи областях можна буде здобути фах оператора цивільних дронів - Фото 1

Навчання майбутніх операторів цивільних дронів на Львівщині

«Ще у 2022 році ми запропонували таку ідею представництву ЄС у нашій державі і воно відгукнулося.  Згодом Міністерство освіти і науки України погодило міжрегіональну робочу групу, яка напрацювала основу для нової професії. Зокрема вдалося створити три навчальні програми: первинна професійна підготовка, курсова підготовка та гурткова робота», — поінформував Козицький.

У Червонограді на Львівщині відкрили навчально-практичний центр «Оператор цивільних безпілотних апаратів», його створили на базі Вищого професійного училища №11.

Фото: навчання керуванню дроном / Максим Козицький у телеграм

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Образование
Источник материала
loader
loader