Голова Нацради пропонувала телеграм-каналу «Труха» зареєструватися як онлайн-медіа, але не отримала від нього заяви
Голова Нацради пропонувала телеграм-каналу «Труха» зареєструватися як онлайн-медіа, але не отримала від нього заяви

Голова Нацради пропонувала телеграм-каналу «Труха» зареєструватися як онлайн-медіа, але не отримала від нього заяви

За словами Ольги Герасим'юк, вона спілкувалася з представником «Трухи» один раз, влітку 2023 року. У відповідь на пропозицію зареєструвати ресурс він пообіцяв «поговорити зі своїм власником».

Голова Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк влітку 2023 року пропонувала телеграм-каналу «Труха» зареєструватися як онлайн-медіа, однак ресурс досі не подав заяву. Про це очільниця Нацради розповіла в інтерв'ю виданню «Жінки в медіа».

«Я з ними спілкувалася один раз. Коли я вперше минулого літа сказала, що з телеграмом є проблеми через поширення дискримінаційних повідомлень, там [у телеграмі] піднявся крик. Мене почали ображати у кращих традиціях чорного піару. "Труха" тоді звернулася по коментар і пообіцяла не перекрутити мої слова. Принагідно спитала їх: "А чому б вам не зареєструватися?" Журналіст пообіцяв, що поговорить зі своїм власником. Але поки ми не отримали ніяких заяв. Можливо, ще прийдуть [реєструватися]», — сказала Ольга Герасим'юк.

Журналісти нарахували 63 телеграм-канали, пов'язані з «Трухою». Сукупна їх аудиторія тоді становила більш ніж 12 мільйонів людей.

Публікація в основному каналі «Труха Украина» коштує понад 90 тис. грн, а в регіональних каналах «Трухи» ціна коливається від 1500 до 14000 грн. За підрахунками журналістів, лише за три місяці цього літа основний канал заробив 600 тис. доларів. Чи сплачує «Труха» податки, залишається невідомим.

«Детектор медіа» також опублікував додаткові факти, які свідчать про зв’язки харківського підприємця Литвина з цим телеграм-каналом.

У жовтні 2023-го на закриту зустріч президента України Володимира Зеленського з журналістами запросили понад 20 осіб, зокрема адміністратора телеграм-каналу «Труха». Запрошення на цю зустріч представника цього ресурсу викликало обурення в соцмережах серед журналістів. Згодом секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов в інтерв'ю Liga.net припустив, що главу держави «підставили» і він не знав, хто саме буде на цій зустрічі.

«Детектор медіа»  опитав низку медійників про їхнє ставлення до запрошення на зустріч із президентом анонімних телеграм-каналів разом із журналістами. Їхні відповіді можна переглянути тут.

Нещодавно радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розповів, що спілкується з власником телеграм-каналу «Труха», і в правоохоронців до цього ресурсу «немає претензій».

 Читайте також:

  • Від «Трухи» до Гордона: найпопулярніші канали українського сегмента Telegram
  • «Труха», «Блискавка», УНІАН — найбільш популярні джерела новин для українців під час війни
  • «2,27 млн підписників». Дослідження встановило найпопулярніший телеграм-канал в українському сегменті
  • Анонімність та російські гроші. Хто фінансує українські телеграм-канали?
  • «Труха» і діти: як телеграм-канал розкручує свою мережу, рекламуючи власну благодійність

Фото: Ольга Герасим'юк/фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
Поделиться сюжетом