Хвороба переважно проявляється у середньому віці. Близько третини випадків цього захворювання мають генетичну причину.
Вчені створили додаток для смартфона, який може допомогти виявити ранні ознаки лобно-скроневої деменції у людей з високим ризиком її розвитку. Про це The Guardian.
Вчені продемонстрували, що когнітивні тести, проведені за допомогою додатку для смартфона, настільки ж чутливі у виявленні ранніх ознак захворювання, як і медичні обстеження, що проводяться в клініках.
Однак наразі існують проблеми з діагностикою такої деменції та відстеженням реакції людей на лікування, яке може бути ефективним лише на ранніх стадіях.
“Більшість пацієнтів з лобно-скроневою деменцією діагностуються на відносно пізніх стадіях захворювання, оскільки вони молоді, і їхні симптоми помилково сприймають за психіатричні розлади”, – зазначив співавтор дослідження Адам Боксер з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.
Тому метою дослідників було створення додатку з когнітивними тестами, який міг би записувати мовлення людей під час їх проходження. Зокрема, вони включають в себе оцінку виконавчих функцій.
Тож вони протестували додаток на 360 дорослих з високим генетичним ризиком розвитку лобно-скроневої деменції, в тому числі на тих, у кого ще не розвинулися явні симптоми.
Експеримент показав, що застосунок може точно виявляти деменцію у таких людей, і навіть може бути більш чутливим до ранніх ознак лобово-скроневої деменції, ніж стандартні нейропсихологічні дослідження, які проводяться у клініках.
Нараз планів зробити застосунок загальнодоступним у науковців немає.
Варто нагадати, що лобово-скронева деменція – це захворювання, через яке зменшується кількість нейронів у корі лобової та/або скроневої часток головного мозку. Через це в людини погіршуються такі навички, як-от здатність планувати наперед, визначати пріоритетність завдань, фільтрувати фактори, які відволікають, та контролювати імпульси.
Раніше повідомлялося, що вчені з Медичної школи Університету Мак-Майстра з’ясували, що надмірна вага може призвести не тільки до серцево-судинних захворювань, а до деменції.