Вчені з'ясували, що бактерії, які мешкають у нас у кишечнику, впливають на те, наскільки сильно може бути виражений розлад аутистичного спектра. Серед усіх їхніх видів, дослідники виокремили 3 основних винуватці.
Нове дослідження вчених показало, що ступінь тяжкості розладу аутистичного спектра (РАС) можна визначити, вивчивши типи бактерій, присутніх у кишечнику. У дослідженні, яке є наймасштабнішим у своєму роді в Кореї, взяли участь 456 осіб, зокрема 249 дітей з діагнозом аутизм. Отримані результати свідчать про те, що у людей з розладом аутистичного спектра частіше зустрічаються певні кишкові бактерії, і ці мікробні моделі можуть передбачити клінічний розвиток розладу, що допоможе лікарям краще вибудовувати стратегію лікування, пише Korea Biomedical Review.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Розлади аутистичного спектра зазвичай пов'язані з аномаліями розвитку мозку під час вагітності, а їхні симптоми варіюються від дефіциту соціальних навичок до повторюваної поведінки та проблем зі шлунково-кишковим трактом. Хоча генетичні чинники добре відомі, вплив довкілля, такий як дієта, яка змінює бактерії кишечника, також відіграє вирішальну роль. Команда професора Кім Хе Вон класифікувала мікробіоту кишківника учасників дослідження та використала машинне навчання для оцінки взаємозв'язку між її типами та тяжкістю розладу аутистичного спектра.
Результати показали відмінності між мікробіотою людей із розладом аутистичного спектра та контрольною групою, до якої входили брати й сестри, які не страждають на розлад, та інші здорові діти. Такі бактерії, як Megamonas, Intestinibacter bartlettii і Bifidobacterium longum, були значно поширеніші в групі хворих на розлад аутистичного спектра. Серед них Bifidobacterium longum асоціювалася з м'якшими симптомами РАС, що узгоджується з попередніми дослідженнями на тваринах, які вказують на її благотворну роль у неврологічному здоров'ї.
У дослідженні також наголошувалося, що діти з менш зрілою мікробіотою кишківника демонстрували слабші соціальні навички та навички самодопомоги, особливо за нестачі Streptococcus salivarus. Професорка Кім зазначила, що, хоча передбачення розвитку РАС в окремих людей залишається складним завданням, ці дані закладають основу для майбутніх досліджень. Це може призвести до розробки індивідуальних методів лікування, що змінюють мікробіом кишечника для пом'якшення симптомів розладу аутистичного спектра, що відкриє новий шлях для лікування цього розладу на основі мікробіологічних досліджень для мільйонів людей.
Раніше Фокус писав про новий спосіб виявлення аутизму в малюків. Перевірка зорової уваги малюків на геометричні зображення є надійним біомаркером для раннього виявлення аутизму.
Також Фокус писав про виявлення зв'язку вживання води з літієм та аутизмом. Згідно з дослідженням, вагітні жінки, які вживали воду з підвищеним вмістом літію, мали "помірно підвищений ризик" народження дітей з аутизмом.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.