Навколо світу за 99 днів: яка тварина може перетнути океан за цей короткий період часу
Навколо світу за 99 днів: яка тварина може перетнути океан за цей короткий період часу

Навколо світу за 99 днів: яка тварина може перетнути океан за цей короткий період часу

Мовиться про великих білих акул. Вони одні з найвитриваліших мандрівників у світі, а тому їх регулярно можна побачити такими, що перетинають екстремальні маршрути по всьому Світовому океану.

Яка тварина може перетнути океан за цей короткий період

Дослідники виявили, що деякі морські хижаки демонструють неабиякі здібності до трансокеанської міграції, встановлюючи нові рекорди серед морських тварин.

У дослідженні, проведеному на початку 2000-х років, вчені спостерігали за самкою великої білої акули, яка здійснила 20 000-кілометрову подорож з Південної Африки до Австралії й назад. Ця міграція тривала 9 місяців, демонструючи неймовірну швидкість і витривалість цих морських істот.

Великі білі акули щорічно мігрують на великі відстані, зазвичай поодинці

Великі білі акули щорічно мігрують на великі відстані, зазвичай поодинці / Фото Unsplash

У 2005 році вчені виявили, що трансокеанська міграція морського хижака містила одну з найшвидших відомих зворотних мандрівок будь-якої морської тварини. Перший відрізок шляху, який перетинав Індійський океан на схід, був особливо примітний своєю швидкістю.

Акулу-рекордсменку назвали Ніколь, на честь відомої акторки Ніколь Кідман, яка є прихильницею великих білих акул. 7 листопада 2003 року вчені прикріпили до самки електронний трекер, коли вона перебувала у водах Південної Африки, це дало змогу команді відстежувати її пересування. Відомо, що по завершенню першого етапу подорожі трекер упав у Західній Австралії, а дані з нього було передано на супутник.

Що вчені з'ясували?

Завдяки революційному відкриттю вчені встановили, що Ніколь пропливла дивовижні 11 000 кілометрів з Південної Африки до Австралії за рекордні 99 днів. Використання електронних міток дозволило дослідникам розкрити захопливі деталі цієї міграції:

  1. По-перше, під час подорожі з Південної Африки до Австралії акула пливла в середньому зі швидкістю 4,7 кілометра на годину, що змагається з найшвидшим в океані тунцем.
  2. По-друге, команда виявила, що більшу частину подорожі акула провела на поверхні води, хоча деколи вона пірнала на глибину 980 метрів — у 2005 році це стало рекордом для білих акул.

Однак, пізніше вчені виявили, що ці найвищі хижаки в океані насправді здатні занурюватися на глибину 1 128 метрів.

Великі білі акули — одні з найвитриваліших мандрівників у світі

Великі білі акули — одні з найвитриваліших мандрівників у світі / Фото Unsplash

У дослідженні 2005 року під керівництвом доктора Рамона Бонфілса було виявлено, що великі білі акули можуть бути більш вразливими у відкритому океані, ніж вважалося раніше. Ці акули, які вже вважаються вразливими, перебувають під захистом на національному рівні в таких країнах, як Південна Африка та Австралія.

Втім, дослідження припускає, що під час великих трансокеанських міграцій великі білі акули можуть піддаватися ризику через рибальську діяльність людини у відкритому океані.

Теги по теме
исследование
Источник материала
loader
loader