Пресслужба Верховної Ради: Поки невідомо, як будуть працювати журналісти у парламенті
Пресслужба Верховної Ради: Поки невідомо, як будуть працювати журналісти у парламенті

Пресслужба Верховної Ради: Поки невідомо, як будуть працювати журналісти у парламенті

Керівник пресслужби Тарас Пастушенко зазначив, що регламент роботи журналістів ще не визначений.

Керівник пресслужби Апарату Верховної Ради Тарас Пастушенко в коментарі «Детектору медіа» сказав, що поки невідомо, яким чином відбуватиметься відновлення роботи журналістів у кулуарах парламенту під час пленарних засідань. 

На запитання про те, як буде відновлюватись і регламентуватися робота журналістів у Раді, він відповів: «Зараз все це визначається остаточно. Поки я не можу точно сказати, як воно достеменно буде, бо все тільки визначається. Ще немає затверджених документів. Все має бути регламентовано».

При цьому представниця Управління державної охорони Валентина Савіцька зазначила, що «необхідно буде належним чином верифікувати тих представників ЗМІ, які будуть допущені до будівлі парламенту». Вона нагадала, що раніше акредитацію у Верховній Раді мали понад 4 тисячі журналістів. Як саме має відбуватися верифікація, чи потрібна буде нова акредитація, Савіцька не уточнила.

З 24 лютого 2022 року, від початку повномасштабного вторгнення Росії до України, журналісти не мають доступу до роботи в будівлі Верховної Ради з міркувань безпеки.

6 вересня 2022 року парламент прийняв постанову щодо заборони трансляцій засідань на період воєнного стану. Найактивніше за це проголосували депутати з колишньої «ОПЗЖ». Відео засідань з міркувань безпеки з відстроченням викладають на ютубі.

На засіданні парламенту 21 березня 2023 року кілька разів ставили на голосування пропозиції про те, щоб висвітлити в слоті каналу «Рада» в телемарафоні низку рішень, які ухвалили народні депутати на цьому пленарному засіданні. Але більшість не підтримала ці пропозиції.

У вересні  2023 року перший віцеспікер Ради Олександр Корнієнко розповів, що апарат Верховної Ради планує запустити процес переакредитації парламентських журналістів. Крім того, за словами високопосадовця, після внутрішніх дискусій депутати погодилися на трансляції окремих засідань на каналі «Рада».

У грудні 2023-го новопризначений голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що в Апараті Верховної Ради готують переакредитацію представників медіа, що надалі сприятиме покращенню їхнього доступу до роботи в парламенті. Він зазначив, що деякі обмеження в умовах війни необхідні, утім, вони мають бути логічними та ефективними.

  • Читайте також: Дилема допуску журналістів до Верховної Ради
  • Громадські організації та медіа у спільній заяві просять повернути журналістам доступ до роботи у Верховній Раді
  • Ярослав Юрчишин: В суспільстві є запит на повернення журналістів до кулуарів ВР, а у нас немає аргументів проти цього

Фото: ВРУ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Верховная Рада Журналисты
Источник материала
Поделиться сюжетом