Як передає Укрінформ, про це повідомляє Associated Press.
Хірурги Массачусетської лікарні загального профілю сподівалися, що нирка свині прослужить 62-річному Річарду Слейману щонайменше два роки.
Команда трансплантологів лікарні заявила, що глибоко засмучена смертю Слеймана і висловила співчуття його родині. Водночас, додали медики, немає жодних ознак того, що він помер внаслідок трансплантації.
Рідні чоловіка висловили вдячність лікарям, які здійснювали пересадку органа: «Їхні величезні зусилля під час проведення ксенотрансплантації (пересадка органів від іншого біологічного виду – ред.) подарували нашій родині ще сім тижнів з Ріком, і наші спогади за цей час залишаться в наших думках і серцях».
Близькі Слеймана додали, що він переніс операцію в тому числі для того, аби дати надію тисячам людей, які життєво потребують трансплантації.
Як повідомляв Укрінформ, на початку квітня в американському штаті Массачусетс із лікарні виписали першого пацієнта, якому пересадили нирку генетично модифікованої свині.
62-річний Річард Слейман мав останню стадію хвороби нирок і потребував трансплантації. Під час чотиригодинної операції 16 березня лікарі успішно пересадили йому нирку свині. Медпрацівники запевняли, що новий орган функціонує добре.
Фото: Massachussets General Hospital