Про це Володимир Зеленський повідомив у вечірньому зверненні, передає Укрінформ.
"Говорив сьогодні з лідерами Румунії, Анголи та Іраку. Запросив їх на Саміт і поінформував про ту роботу, яка вже зроблена і для організації Саміту, і для його результативності. Статут ООН об’єднує всі нації, і всі держави однаково зацікавлені в тому, щоб цілі та принципи Статуту ООН були дійсно робочим інструментом підтримання миру. Щоб це було дієвим", - сказав він.
Глава держави також розповів, що обговорив із президентом Румунії Клаусом Йоганнісом взаємодію заради безпеки та стабільності Європі. Зокрема, у фокусі була оборонна співпраця України та двох країн. Президент подякував лідеру Румунії за підготовку нового оборонного пакета для українських воїнів.
У розмові з лідером Анголи Жоао Лоренсу йшлося про можливості двосторонньої співпраці. Зеленський запросив колегу відвідати Україну.
Глава держави також обговорив з прем’єр-міністром Іраку Мухаммадом Ас-Судані відносини між державами, спільну потребу в максимально стабільній ситуації у світі.
"Дуже важливо, зокрема, те, що працює наш експортний морський коридор, і українське продовольство досягає світового ринку та не допускає фатальних дефіцитів. Це додає стабільності, й регіону Затоки, і багатьом іншим частинам світу. Цю нашу роботу ми будемо продовжувати, збільшуючи, наскільки це можливо в умовах повномасштабної терористичної загрози Росії, наш, український, внесок у світову продовольчу безпеку. І це також наша власна економічна безпека – український експорт, українські доходи, українські робочі місця в багатьох галузях", - зазначив Президент.
Він також провів розмову з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Ішлося про енергетичну ситуацію в Україні, про співпрацю з Азербайджаном у цій сфері
Глава Української держави сьогодні зустрівся з міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок. "Подякував за всю надану підтримку: Німеччина – один із найбільш вагомих наших партнерів. Ми обговорили й подальшу спільну роботу як у безпековій, так і в політичній площині і в європейській нашій інтеграції. Я вдячний Німеччині за розуміння того, як важливо, щоб уже в червні в нас був реальний результат – фактичний початок перемовин щодо вступу України у Євросоюз", - зазначив Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Очікується, що участь у ньому візьмуть глави держав та урядів з усіх континентів. Країни-учасниці вироблять спільну переговорну позицію і передадуть її Росії.
Українська формула миру - дипломатичний механізм, який пропонує наша держава для досягнення справедливого закінчення розв'язаної Росією війни.
Фото: ОП