Згідно з дослідженням, більшість інформації в онлайн-медіа України, що стосується Криму, присвячена:
- ударам по військових об'єктах на півострові, зокрема по російському Чорноморському флоту, – 46% матеріалів;
- 24% матеріалів стосуються заходів, присвячених 80-й річниці депортації кримських татар;
- у 9% матеріалів ідеться про тиск чи переслідування мирних мешканців півострова окупаційною владою та силовими структурами.
Натомість в українських медіа практично відсутня інформація щодо суспільно-політичного життя на окупованому півострові.
Жителі Криму не мають змоги дізнаватися про соціальну складову буття на півострові з українських медіа, а люди, які переїхали з Криму до материкової частини України, тим більше залишаються малопоінформованими про життя на півострові.
«Відповідно, кримчани можуть відчувати певний інформаційний вакуум. Цю нестачу інформації люди змушені заповнювати з малодостовірних джерел, як-от російські медіа чи неверифіковані сторінки в соціальних мережах», – вважає аналітикиня ІМІ Олена Голуб.
Що пишуть медіа про Крим
Дослідження проводилося в період із 16 до 23 травня 2024 року включно в 10 загальнонаціональних медіа: «Українська правда», «Бабель», Суспільне, «Гордон», ТСН, УНІАН, Укрінформ, Obozrevatel, LB.ua, «Еспресо».
Протягом моніторингового періоду експерти переглядали стрічки новин на предмет матеріалів, що стосуються півострова.
Дослідники ІМІ фіксують, що порівняно з 2021 роком показник присутності жінок-військовослужбовиць у матеріалах українських медіа зменшився на 2%.
Читайте також:
- Кількість публікацій про війну в українських онлайн-медіа зменшилась, — дослідження ІМІ
- ІМІ оновив «Білий список» прозорих і відповідальних медіа
Фото: ІМІ
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.