Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив в інтерв’ю Радіо Свобода, передає Укрінформ.
«Важливо, щоб ми співпрацювали з такими країнами-партнерами, як Грузія. Водночас новий закон про «іноземних агентів» веде Грузію в неправильному напрямку, і тому союзники по НАТО та багато інших країн висловили свою стурбованість. Маємо забезпечити, щоб прагнення грузинського народу жити в демократичному суспільстві були задоволені», - сказав генсек Альянсу.
На запитання, чи залишається Грузія країною-претендентом на вступ до НАТО, Столтенберг відповів: «Вони подали заявку на членство. Ми ще не надали їм план дій щодо членства, але у нас є партнерські відносини з Грузією».
Як повідомляв Укрінформ, 14 травня парламент Грузії у третьому читанні ухвалив закон «Про прозорість іноземного впливу». Документ було ухвалено попри протести та зростання напруженості у країні.
18 травня президент Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на документ, наголосивши, що він «повністю повторює дух російського закону», а його зміст є неконституційним.
Парламент 28 травня подолав президентське вето, остаточно затвердивши закон.
Скандальний закон, який називають калькою російського, зобов’язує ЗМІ та НУО, у яких закордонне фінансування становить понад 20% річного доходу, реєструватися як організації, що представляють інтереси іноземної сили.
Високий представник ЄС Жозеп Боррель сказав, що Євросоюз та його країни-члени розглядають заходи реагування на рішення парламенту Грузії про ухвалення закону «Про прозорість іноземного впливу».
Фото: EFE/EPA