Це поразка для Москви: чому Китай хоче відбілити репутацію Кремля
Це поразка для Москви: чому Китай хоче відбілити репутацію Кремля

Це поразка для Москви: чому Китай хоче відбілити репутацію Кремля

Зокрема, Пекін намагається сприяти тому, аби на саміт миру не з'їжджались інші країни. Звісно, відбувається це не без власної для Китаю вигоди. Детальніше про неї 24 Каналу розповів міністр закордонних справ України (2007 – 2009) Володимир Огризко.

Китай не хоче у прірву з Росією

Вже 106 країн підтвердили свою участь у Глобальному саміті миру, який пройде у Швейцарії. За словами Володимира Зеленського, Росія робить усе для того, аби зірвати конференцію, а Китай їй у цьому допомагає.

Найголовніше те, що Росія та Китай є союзниками. Ідеологічно ближчих країн немає – це дві авторитарні країни, які добре розуміють та відчувають одна одну. Чому Китай хоче, щоб Росія і тут не програла? Бо ізоляція Росії – це тінь на сам Китай,
– наголосив Володимир Огризко.

Тобто якщо Росію вже геть погано сприйматимуть у світі, а Китай при цьому їй допомагає, то, очевидно, що позиція самого Китаю у геополітиці стане хиткішою.

"Очевидно, що Китай зараз шукає варіантів, аби подати Росію хоч у трохи привабливішому світлі. Але, як бачимо, нічого не виходить. Понад 100 країн приїде на саміт – це успіх України, успіх усіх, хто підтримує міжнародне право, і це, безумовно, поразка для Москви і зрештою, для Китаю", – підкреслив ексочільник МЗС України.

Пекін все ще намагається запускати певні паралельні платформи для перемовин, пропонувати власні плани "розв'язання конфлікту". Однак все це не матиме результату, що зрозуміло уже станом на зараз. Втім розхитати ситуацію у такий спосіб можуть.

Співпраця Росії та Китаю: актуальне

  • Журналісти Financial Times, посилаючись на власні джерела, повідомили, що під час візиту до Китаю Владімір Путін просив Сі Цзіньпіна про три речі. Зокрема, відмовитися від участі у Глобальному саміті миру у Швейцарії, посилити діяльність китайських банків у Росії, а також домовитись про ціну на газ та об'єми його закупівлі.
  • Відносини Росії з Китаєм хоч близькі, але, як свідчить практика, не завжди доброзичливі. Так, спроба Москви укласти угоду з Пекіном щодо будівництва газопроводу "Сила Сибіру-2"зазнала невдачі через розбіжності в ціновій політиці та кількості газу, який планує закупляти Китай. У Пекіні захотіли ціну на газ, яка фактично співмірна з внутрішніми російськими цінами, що субсидуються. Якщо Путін погодиться на таку угоду, то це лише посилить як його залежність від Китаю, так і самої Росії.
Теги по теме
Россия Китай
Источник материала
loader
loader