Підвищення ставки акцизного податку на пальне, перший етап якого передбачене законопроєктом з 1 липня, значно не вплине на вартість бензину та дизпального.
Таку думку висловив експерт з ринку пального Сергій Куюн під час брифінгу «Ринок пального в Україні: чи підвищаться ставки акцизного податку та яких цін варто очікувати?» в Медіацентрі.
«Всі розуміють, що цього року Україна має велику дірку в бюджеті, цифри озвучуються від 200 до 400 млрд грн, тож уряд шукає можливості, щоб заповнити цей фінансовий вакуум. На жаль, це можна зробити тільки за рахунок внутрішніх резервів і ці гроші потрібно на потреби оборонного комплексу. Адже кошти, які ми отримуємо від західних партнерів цільовим чином використовуються лише на гуманітарні потреби. Тому з'явилася потреба в підвищенні податків, в тому числі і на пальне», — зазначає Сергій Куюн.
За його словами, зміни, які запропоновані законопроєктом, в другому півріччі 2024 року дозволять залучити додатково в бюджет України 37 млрд грн акцизу та ПДВ.
«Згідно законопроекту з 1 липня планується перший етап цього підвищення ставки акцизного податку на пальне. Але це не означає, що буде підвищення цін на пальне. Запропоновано впровадити збільшення податку на бензин 1,5 грн\л, дизпальне — 2 грн\л. Податкова складова підвищується, але цінова ситуація залежатиме від кон'юнктури ринку на момент введення цих податків. Зараз світова ціна на пальне тримається на досить низьких рівнях, якщо в березі вона була 93 $\барр то зараз 80 $\барр», — пояснює експерт.
Він додає, що навіть якщо ці витрати перекласти на поточні ціни, то це незначне підвищення, адже коливання цін в 1,5-2 грн\л є буденними для паливного ринку.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua