Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінформ.
«Єврейська культурна та історична спадщина є невіддільною та органічною частиною історичної спадщини України. Спільне існування та культурні контакти між нашими народами мають тисячолітню традицію. Сьогодні через російську агресію в нашій країні страждають усі пам’ятки, незалежно від етнічної та культурної ідентифікації. Важливо захистити все це надбання. Адже його важливо зберегти для наших нащадків. Саме тому українці та євреї в лавах Збройних сил України разом захищають українські землі від ворога», – сказав Карандєєв.
У міністерстві зазначають, що у багатьох містах і містечках України збереглися єврейські кладовища, синагоги та святі для єврейської історії місця. Багато з них мають статус пам’яток культурної спадщини й перебувають під державною охороною. Одним з таких центральних місць пам’яті є Бабин Яр у Києві, який має статус Заповідника. Також важливими є місця паломництва єврейського народу в Умані, Меджибожі, Белзі та ін.
Під час зустрічі йшлося, зокрема, про захист могили Цадика Нахмана, яка є в комунальній власності Уманської міської ради. Визначне місце занесене до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Сьогодні це пам’ятка історії місцевого значення, що розташована на території Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань».
У МКІП нагадали, що основою для співпраці та діалогу в сфері збереження єврейської культурної спадщини є Закон України про охорону культурної спадщини та угода 1994 року між урядами США та України «Про захист та збереження культурної та природної спадщини».
Як повідомлялося, в Україні внаслідок російської агресії пошкоджені або зруйновані 1080 пам’яток культурної спадщини.