Дослідження лікарів показало, що мультивітаміни не допоможуть прожити довше
Дослідження лікарів показало, що мультивітаміни не допоможуть прожити довше

Дослідження лікарів показало, що мультивітаміни не допоможуть прожити довше

Вітамін — це термін, який використовується для опису ряду органічних сполук, які організм виробляє в недостатніх кількостях (якщо взагалі), але все ще потребує для важливих функцій у своєму організмі.

Щоб отримати ці необхідні мікроелементи, організм повинен отримувати їх із відповідних джерел їжі. Оскільки організми виробляють ці «життєво важливі» молекули в різних кількостях, така необхідна поживна речовина для однієї живої істоти не буде настільки дефіцитною, щоб вважатися вітаміном для іншої. Наприклад, собаки синтезують власний вітамін С (у печінці), а риби, птахи, морські свинки та люди не можуть.

Ці хімічні речовини виконують широкий спектр завдань, допомагаючи організму рости, розмножуватися або просто виживати. Деякі діють як сигнали, регулюючи метаболізм інших матеріалів. Інші допомагають ферментам працювати або безпосередньо як кофактор, або опосередковано у його виробництві.

Хто відкрив перші вітаміни?

Не було жодного відкриття, яке встановило б категорію поживних речовин, яку ми зараз називаємо вітамінами. Наприкінці 19 століття хімія та біологія об’єдналися, щоб дати низку уявлень про складність людського харчування.

Вчені усвідомлювали, що здорове харчування повинно складатися не лише з правильного балансу білків, вуглеводів, жирів і мінералів. Різноманітні дослідження росту та розвитку тварин, багато з яких стосувалися модифікації молока, вказували на існування факторів, необхідних для життя, які були присутні у надзвичайно малих концентраціях.

У 1901 році голландський вчений Герріт Грінс припустив, що дефіцит поживних речовин може бути причиною спалаху руйнівної хвороби під назвою бері-бері в Індонезії. Подальші статті його колеги, Крістіана Ейкмана, надихнули польського біохіміка, безсумнівно, одного з найкрутіших імен у науці, Казімежа Функа, копнути глибше, відкривши особливий вид сполуки азоту (називається аміном), яка, на його думку, може запобігти хворобі.

Відкриття Фанком вітаміну B3, або ніацину, назване «життєво важливим аміном», дало нам як термін «вітамін», так і перший чіткий зв’язок між відсутністю органічного необхідного мікроелемента та хворобою. Хоча технічно причиною бері-бері є дефіцит близькоспорідненого вітаміну В1 (тиміну), це відкриття спровокувало серію висновків, які пов’язують різні сполуки з важливими функціями організму.

Які приклади вітамінів?

Для людини існує трохи більше десятка сполук, які в даний час вважаються вітамінами. Деякі легше розчиняються в жирі, інші – у воді, і їх можна знайти в окремих джерелах м’яса, зелені, горіхів і грибів. Ось деякі з найпоширеніших прикладів, які ви, можливо, взяли в минулому:

Вітамін А охоплює невелику групу тісно пов’язаних сполук, які беруть участь у регуляції росту та розвитку клітин у всьому нашому тілі. Найбільш активними формами є ретинол, ретиналь і ретиноєва кислота, дефіцит яких серйозно впливає на розвиток плода, імунітет і зір. Попередньо сформований вітамін А, або ретинол, може засвоюватися у формі каротиноїдів у фруктах і овочах.

Вітамін В, або вітаміни комплексу В, — це сімейство з восьми основних поживних речовин: тіамін (В1), рибофлавін (В2), ніацин (В3), пантотенова кислота (В5), піридоксин (В6), біотин (В7), фолієва кислота (В9). ) і кобаламін (B12). Їх функції тісно пов’язані між собою: вони активують ферменти, які створюють або розщеплюють інші речовини, що беруть участь у таких речах, як відновлення ДНК, виробництво енергії та сигнальні молекули в мозку. Більшість з них не може зберігатися в організмі, що означає здорову дієту, яка складається з таких продуктів, як зелень, риба, яйця та м’ясні органи.

Вітамін С, або аскорбінова кислота, виконує різноманітні функції в нашому організмі, починаючи від сприяння засвоєнню заліза та загоєння ран до видалення активних окислювальних речовин. Оскільки ми не можемо зберегти великі запаси сполуки, вона швидко виснажується, і її потрібно поповнювати за допомогою здорової дієти з фруктів і овочів. Історично склалося так, що його відсутність у свіжій зелені під час тривалих подорожей пов’язували із захворюванням цинга – стан, який зрештою вирішувався за допомогою споживання цитрусових і маринованої капусти, що довше зберігалися. Однак він знову стає все більш поширеним у деяких із найбагатших країн світу.

Чому вітаміни називаються буквами?

У 1916 році в статті американських біохіміків Корнелії Кеннеді та Елмера В. Макколлума використовувалися літери A і B для опису жиро- та водорозчинних органічних сполук, які вважаються життєво важливими допоміжними факторами в харчуванні. Система незабаром була розширена, щоб включити інші вітаміни, відкриті в наступні роки, з вітаміном B, розділеним на дві форми після відкриття рибофлавіну на початку 1920-х років як компонента оригінальної сполуки.

Що таке вітамін К?

Згодом вітаміни, позначені літерами F, G (тепер рибофлавін) і H, були перейменовані, тоді як літера у вітаміні K позначає датське написання коагуляції, названої так через його участь у цьому процесі. З цієї причини в багатьох країнах новонародженим одразу після народження роблять ін’єкції вітаміну К, щоб допомогти зі згортанням крові.

Скільки вітамінів потрібно приймати?

Хоча вітаміни важливі для здоров’я, більшість із нас легко отримує їх у необхідних кількостях за допомогою сучасної збалансованої дієти. Багато досліджень показали відсутність довгострокової користі від щоденного прийому полівітамінних таблеток. Фактично, є докази того, що, якщо це можливо, краще отримувати вітаміни з їжі.

Чи потрібно мені щодня приймати полівітаміни?

Якщо лікар не діагностував у вас дефіцит певного вітаміну, малоймовірно, що вам потрібно приймати щоденні добавки протягом тривалого часу.

Чи можете ви приймати занадто багато вітамінів?

Крім того, ви можете погіршити самопочуття від прийому занадто великої кількості вітамінів. Навіть водорозчинні вітаміни, такі як вітамін С і вітамін В (які не залишаються в організмі), можуть викликати такі симптоми, як діарея або печія, якщо ви приймаєте їх занадто багато. Інші вітаміни, такі як вітамін А, були пов’язані з вродженими дефектами, якщо приймати їх у надлишку під час вагітності.

Источник материала
Поделиться сюжетом