Депутати від «Європейської солідарності» зникли з «Єдиних новин» після виходу Суспільного з телемарафону, — моніторинг
Депутати від «Європейської солідарності» зникли з «Єдиних новин» після виходу Суспільного з телемарафону, — моніторинг

Депутати від «Європейської солідарності» зникли з «Єдиних новин» після виходу Суспільного з телемарафону, — моніторинг

У другому кварталі гостями народні депутати в ефірі телемарафону були 321 раз

З 20 травня, після виходу з телемарафону «Суспільного», народні депутати від «Європейської солідарності» більше не з’являлись у випусках «Єдиних новин». Про це йдетьсяу моніторингу телемарафону «Єдині новини» за квітень-червень 2024 року.

У моніторингу йдеться, що у другому кварталі гостями народні депутати в ефірі телемарафону були 321 раз. Це відчутно менше, ніж було у попередньому кварталі — 405 разів.

Найчастіше депутатів запрошували на канал «Рада» — 141 раз. На Перший канал Суспільного (в рамках спільного телемарафону, тобто до 20 травня включно) нардепів запрошували 58 разів. Утім, якщо взяти сумарні показники Суспільного мовника (в спільномарафоні й далі в самостійному ефірі), то цей показник становить 185 депутатів.

Тобто реально Перший канал Суспільного найчастіше в другому кварталі року запрошував парламентарів. На всіх інших каналах народних депутатів запрошували набагато рідше. Як і раніше, найменше запрошували депутатів в ефіри каналу «1+1» — лише 17 разів.

Представництво політичних партій у гостьових студіях телемарафону, як і в попередні місяці, продовжувало залишатися вкрай нерівномірним. У другому кварталі цього року в ефірах спільного телемарафону побували народні депутати таких фракцій і депгруп:

Депутати від «Європейської солідарності» зникли з «Єдиних новин» після виходу Суспільного з телемарафону, — моніторинг - Фото 1

Як і раніше, частка владної фракції «Слуга народу» продовжувала залишатися найвищою в телемарафоні. При цьому вона була найвищою на всіх без винятку каналах, але по-різному.

Так, канали «Інтер» і «Ми — Україна» взагалі нікого, крім «слуг», у свої ефіри не запрошували. 

На всіх інших каналах (крім, звісно, Суспільного мовника) продовжували мляво імітувати бодай якийсь баланс. На «1+1» і в ефірах ICTV з СТБ для цього зрідка запрошували представників «Голосу» і ще чомусь депгрупи «За майбутнє».

«В ефірах каналу «Рада» в другому кварталі віддавали перевагу цілком собі лояльній фракції «Батьківщина», але кликали з неї лише двох народних обранців (Михайла Цимбалюка і Сергія Євтушка). І традиційно для «Ради» були заповненими якісь загадкові «квоти» депутатських груп «За майбутнє» і «Довіра». Справжній баланс був, як і завжди до того, лише в ефірах Першого каналу Суспільного. І лише зусиллями каналу в ефірі спільномарафону до 20 травня була представлена фракція «Європейська солідарність». Після виходу Суспільного мовника з телемарафону, впевнений, «Європейської солідарності» там більше не буде. У підсумку в загальному заліку друге місце за представленістю в ефірі марафону у звітному кварталі впевнено посіла фракція «Батьківщина», фракція «Голос», яка займала це друге місце в попередніх кварталах, значно втратила свою присутність в ефірі. Якби не запрошення в ефіри Суспільного, то фракція не втрималася б і на третій позиції за часткою депутатських ефірів, бо її обійшли би депутатські групи «Довіра» і «За майбутнє»», - зазначає автор моніторингу Ігор Куляс.

У середині квітня народна депутатка Мар’яна Безугла почала інформаційну кампанію проти Суспільного. Одночасно з цим  координатор телемарафону Владислав Матяш (це неофіційна посада, вплив Матяша пов’язують із тим, що він наближений до Офісу президента) повідомив у чаті виробників «Єдиних новин», що «більшість каналів» проголосувала за те, щоб Суспільне не отримувало більше в марафоні вечірні слоти. Суспільне про такі наміри заздалегідь попереджене не було й запропонувало у відповідь або залишити чергування в слотах, як раніше, або передати саме Суспільному всі вечірні слоти.

У зв’язку з тиском та намаганням прибрати Суспільне з вечірніх слотів на його захист висловилися Європейська мовна спілка, Комітет з питань інтеграції України до ЄС Верховної Ради України, Медіарух, Громадська рада при Комітеті свободи слова.

2 травня під час засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики голова правління НСТУ Микола Чернотицький заявив, що Суспільне готове до двох варіантів розвитку подій:  припинення тиску на нього та збереження паритетних умов участі в телемарафоні або виходу Суспільного з марафону та розширення мовлення на Першому каналі. При цьому мовник має отримати письмові гарантії, що його вихід з марафону не загрожуватиме санкціями і не буде суперечити указу президента та рішенню РНБО про марафон. 

Ідеться про ухвалені 18 березня 2022 року рішення Ради національної безпеки і оборони «Про нейтралізацію загроз інформаційній безпеці держави» і «Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану», яке зобов’язало «усі загальнонаціональні телеканали, наповнення яких складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних програм, мовити на єдиній інформаційній платформі стратегічної комунікації — цілодобовому інформаційному марафоні "Єдині новини #UАразом"». Президент ввів у дію це рішення 19 березня 2022 року.  

Після публічного звернення Суспільного до Комітету з гуманітарної та інформаційної політики та Комітету з питань свободи слова голови комітетів Микита Потураєв та Ярослав Юрчишин звернулися до РНБО , щоб «отримати роз’яснення щодо поставлених головою НСТУ питань». 

Результатом цих кроків і стало рішення про самостійний ефір Суспільного на Першому каналі, про яке офіційно було оголошено 21 травня.

Марафон почав працювати 26 лютого 2022 року. До нього приєдналися спочатку комерційні канали та державний канал «Рада», а пізніше Суспільне. Канали 5, «Еспресо» та Прямий не були включені в роботу марафону та були відключені від цифрового мовлення 4 квітня 2022 року. 

30 травня 2022 року шість медіагруп та каналів: Starlight Media, «1+1 media», «Медіа Група Україна», Inter Media Group, державний канал «Рада» та Суспільне, — підписали меморандум про взаємодію та співпрацю щодо забезпечення цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини UA/разом», в якому спільно визначили  формат і теми окремих частин марафону, над якими працюють редакції кожної групи. Після закриття каналів Рената Ахметова місце «України» в марафоні посів новоутворений канал «Ми — Україна». 

Виробництво марафону фінансується з бюджету. У 2024 році держава витратить на виробництво марафону «Єдині новини» майже пів мільярда гривень. Суспільне за виробництво своєї частини марафону не отримувало грошей від держави та продукувало контент для неї за рахунок власного загального бюджету, який фінансує держава.

Читайте також: 

  • Медіарух закликав припинити тиск на Суспільне та зберегти за ним вечірні прайми телемарафону
  • Європейська мовна спілка стривожена нападами на Суспільне і пропонує своє посередництво в діалозі з владою
  • КЖЕ: Суспільне залишається острівцем якісного контенту, якому довіряють споживачі

Скриншот із відео 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Петр Порошенко
Источник материала
loader
loader