Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнані джерела, передає Укрінформ.
За словами співрозмовників видання, Міністерство фінансів королівства висловило деяким країнам G7 свою незгоду з ідеєю про конфіскацію, яка мала на меті підтримати Україну. Одне джерело Bloomberg назвало ці попередження «завуальованою погрозою». Інші двоє джерел зазначили, що саудівські чиновники в розмовах згадували боргові зобов'язання, випущені Францією.
У травні-червні країни G7 розглядали різні варіанти щодо заморожених російських активів. У результаті «Група семи» домовилася використовувати прибуток від них, а самі активи не конфісковувати, хоча США і Британія наполягали на «сміливіших варіантах».
Деякі європейські країни виступили проти конфіскації. Джерела видання вважають, що на позицію цих країн могло вплинути попередження Саудівської Аравії.
Водночас Міністерство фінансів Саудівської Аравії у відповіді на запит Bloomberg наголошує, що подібних погроз не було.
За словами одного зі співрозмовників видання, позиція Саудівської Аравії змінилася після того, як країни G7 виступили з пропозицією, яка не передбачає експропріацію активів РФ. Однак поки незрозуміло, чи діяла Саудівська Аравія з власних інтересів — побоюючись, що конфіскація створить прецедент, який у майбутньому може бути використаний проти інших країн, чи з солідарності з Росією.
«Якими б не були мотиви, крок Саудівської Аравії підкреслює її зростаючий вплив на світовій арені та труднощі G7 в отриманні підтримки України з боку так званих країн Глобального Півдня перед обличчям агресії Росії», - пише Bloomberg.
Як повідомляв Укрінформ, країни «Групи семи» до кінця 2024 року нададуть Україні ще 50 мільярдів за рахунок використання заморожених російських активів.