Лікарі виявили найефективнішу логопедичну терапію при хворобі Паркінсона
Лікарі виявили найефективнішу логопедичну терапію при хворобі Паркінсона

Лікарі виявили найефективнішу логопедичну терапію при хворобі Паркінсона

Дослідження Ноттінгемського університету вказує на те, що LSVT LOUD®, спеціалізоване лікування мовлення, ефективніше, ніж традиційна терапія NHS, для хворих на хворобу Паркінсона, покращуючи їхнє мовлення та загальну якість життя.

Велике клінічне випробування показало, що лікування голосом Лі Сільвермана (LSVT LOUD®) є більш ефективним, ніж поточна мовна та мовна терапія, яку надає NHS, при лікуванні пацієнтів із хворобою Паркінсона (ХП).

Результати випробувань, фінансованих NIHR HTA, були опубліковані 10 липня в BMJ . Вони показали, що LSVT LOUD® був ефективнішим у зменшенні наслідків проблем з голосом, про які повідомляється, ніж відсутність мовної та мовної терапії, а також мовна та мовна терапія, яку проводить NHS.

Випробуванням керували експерти з університетів Ноттінгема та Бірмінгема разом із колегами з Sandwell and Dudley Hospital Trust, Університетського коледжу Лондона, Королівського коледжу Лондона, Університету Бангора, Кентерберійського університету Крайст-Черч і Каледонського університету Глазго. Це було проведено службами логопедії та мовної терапії NHS у Великобританії та координовано та проаналізовано групою відділу клінічних випробувань Бірмінгема (BCTU) Бірмінгемського університету.

Досвід учасників і вплив на якість життя

Керувала дослідженням професор Кетрін Саклі зі Школи наук про здоров’я та Ноттінгемського центру біомедичних досліджень NIHR. Вона каже: «Проблеми з мовленням і спілкуванням у людей з синдромом розладів можуть викликати у них почуття стигматизації. Це може перешкоджати їм виходити на вулицю, перешкоджати спілкуванню та виконувати повсякденні завдання, наприклад робити покупки, що може мати шкідливий вплив на якість їхнього життя.

«Це перше дослідження такого роду, яке розглядає найефективніші варіанти лікування. Результати чітко показують, що в такий спосіб метод LSVT LOUD® ефективний і може бути економічно вигідним. Метод NHS у тому вигляді, в якому він наразі використовується, неефективний. Тепер, коли ми маємо ці дані, нам потрібно розглянути інші фактори та визначити, чи вплине це на результати, якщо різні методи лікування застосовуються різними способами».

Спираючись на пілотне дослідження, фінансоване The Dunhill Medical Trust, учасники були набрані з 40 сайтів NHS по всій Великобританії та були рандомізовані на три групи. Одна група отримала LSVT LOUD®, одна отримала поточне лікування мови та мови NHS, а третя не отримувала жодної терапії.

Порівняння лікування LSVT LOUD® і NHS

LSVT LOUD® — це ефективний засіб лікування мовлення для людей із захворюванням на Паркинсон та іншими неврологічними захворюваннями. Лікування привчає людей із синдромом Паркинсону використовувати свій голос на більш нормальному рівні гучності під час розмови вдома, на роботі чи в суспільстві. Для цього пацієнтам дають голосові вправи.Лікування NHS є персоналізованою програмою, яку проводить терапевт, і є менш інтенсивним. Він проводиться протягом шести-восьми сеансів, а не LSVT LOUD®, який проводиться протягом 16 сеансів протягом чотирьох тижнів.

У період з вересня 2016 року по березень 2020 року в дослідженні взяли участь 388 людей із синдромом Паркинсону та дизартрією (утрудненнями мови). 130 було віднесено до групи LSVT LOUD®, 129 до групи терапії NHS, а 129 не отримували жодного.

LSVT LOUD® складався з чотирьох очних або дистанційних 50-хвилинних сеансів, щотижня проводилися протягом чотирьох тижнів, з додатковою практикою вдома. Мовна та мовна терапія NHS була визначена місцевим терапевтом у відповідь на індивідуальні потреби учасника, в середньому один сеанс кожні два тижні проводився протягом 11 тижнів.

Підсумки та висновки судового розгляду

Результати дослідження показали, що LSVT LOUD® був більш ефективним у зменшенні впливу дизартрії, ніж відсутність мовної та мовної терапії та версія NHS. Терапія NHS не показала жодних доказів користі порівняно з відсутністю мовної та мовної терапії.

Адріан Ріглі, який хворіє на хворобу Паркінсона, сказав: «Дослідження логопедії та мовної терапії є дуже важливими для мене особисто, оскільки я на власні очі бачив, як втрата або зменшення нашого основного інструменту спілкування призводить до підвищення рівня розчарування та тривоги не лише для тих, ми з хворобою Паркінсона, але наші партнери та друзі. Тому розробка ефективного лікування дуже важлива для спільноти хворих на Паркінсона».

Источник материала
loader
loader