Про це у Брюсселі перед початком зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС заявила міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«В тому, що стосується санкцій – важливо продовжувати тиск на Росію. ЄС має відповісти на російські гібридні загрози проти країн-членів, проти України та Республіки Молдова. Саме тому ми підтримуємо ухвалення нового санкційного режиму проти російських дестабілізуючих дій за кордоном», - зазначила керівниця зовнішньополітичного відомства Румунії.
Вона відзначила «певний прогрес» у посиленні військової допомоги ЄС для України, який був досягнутий, зокрема, після погодження на рівні G7 рішення щодо використання доходів від російських заморожених активів.
«Ми підтримуємо швидке погодження семи пропозицій високого представник ЄС в рамках Європейського фонду миру», - додала Одобеску.
Вона зазначила, що Румунія має дуже чітку позицію щодо ініційованого Україною Саміту миру, підтримує Формулу миру Президента Володимира Зеленського як шлях до тривалого та справедливого миру в Україні і на основі хартії ООН та міжнародного права.
Керівниця МЗС Румунії підкреслила, що її країна продовжить підтримувати Україну в енергетичній сфері, зокрема, у захисті критичної інфраструктури проти постійних російських атак, у відновленні такої інфраструктури та у постачанні в Україну необхідних обсягів енергії.
«Румунія буде продовжувати працювати з Україною та Республікою Молдова з метою покращити та зміцнити взаємопоєднання в енергетичному секторі», - зазначила румунська міністерка.
Як повідомлялося, 22 липня у Брюсселі відбувається засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, головними питаннями якої є продовження допомоги ЄС для України та розвиток ситуації на Близькому Сході.
На розгляді Ради міністрів ЄС залишаються сім законодавчих актів щодо військової допомоги для України в рамках Європейського фонду миру на суму близько 6 мільярдів євро. Ці законодавчі акти, що були запропоновані на розгляд міністрів високим представником ЄС, потребують консенсусного рішення, та вже тривалий час блокуються Угорщиною.