Німеччина та США зупинили всесвітньо активну злочинну групу програм-вимагачів Radar/Dispossessor, яка атакувала десятки компаній у галузях охорони здоров’я і транспорту. Про це повідомляє Reuters.
Як зазначає медіа, групу під назвою Brain в інтернеті заснували в серпні 2023 року. Спершу вона була націлена на малі й середні компанії у США, але швидко поширилась по всьому світу.
Розслідування виявило, що від дій кіберзлочинців постраждали щонайменше 43 компанії з Аргентини, Австралії, Бельгії, Бразилії, Гондурасу, Індії, Канади, Хорватії, Перу, Польщі, Великої Британії, Об’єднаних Арабських Еміратів і Німеччини.
У США група обирала своїми мішенями, зокрема, на лікарні.
За словами представників влади США і Німеччини, жертвами програм-вимагачів ставали корпоративні компʼютерні системи з ненадійними паролями та відсутністю двофакторної аутентифікації.
Сервери та домени мережі програм-вимагачів у Німеччині, США та Великій Британії ліквідували.
Німецька влада заявила, що вже вдалося ідентифікувати 12 підозрюваних із Німеччини, України, Росії, Кенії, Сербії, Литви та Об’єднаних Арабських Еміратів. Правоохоронці продовжують шукати зловмисників і дізнаватися про інші постраждалі компанії.
Нагадаємо, що раніше урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, що діє при Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України,12 липня зафіксувала масове розповсюдження електронних листів зі шкідливим програмним забезпеченням, які надсилають нібито від імені СБУ.
Фото: скриншот
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.