Українці з 41 країни світу обговорили репрезентацію України за кордоном
Українці з 41 країни світу обговорили репрезентацію України за кордоном

Українці з 41 країни світу обговорили репрезентацію України за кордоном

У Києві днями відбулася перша міжнародна зустріч за час війни в онлайн та офлайн форматах на тему «Світове українство у допомозі Україні». Ця подія зібрала понад 300 учасників із 41 країни світу.

Про це повідомляється у пресрелізі Міжнародного штабу допомоги українцям за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, передає Укрінформ. 

На зустрічі піднімалися питання міграції, мови, прав українців, українських шкіл та навчання в університетах, ведення бізнесу, відкриття за кордоном представництв Офісу Омбудсмана України з прав людини та ін. 

Зустріч розпочалася з привітань почесних гостей, серед яких були Олександр Корнієнко, перший віце-спікер парламенту України; Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини; Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України, та Богдан Райчинець, президент Європейського конгресу українців.

Українці з 41 країни світу обговорили репрезентацію України за кордоном - Фото 1

Українці з 41 країни світу обговорили репрезентацію України за кордоном - Фото 2

Після офіційної частини розпочалася перша секція зустрічі, яка була присвячена ролі світового українства у репрезентації України за кордоном. Модератором цієї та наступної секції виступила Ганна Крисюк, голова Міжнародного штабу допомоги українцям та президентка міжнародної жіночої спільноти Business Woman Club.

Українці з 41 країни світу обговорили репрезентацію України за кордоном - Фото 3

Спікери поділилися своїм досвідом та розповіли про діяльність українських організацій за межами України. Особливу увагу було приділено підтримці української громади в різних країнах світу. В цьому контексті були представлені приклади успішних програм і заходів, спрямованих на допомогу українцям та Збройним силам України, які перебувають за кордоном, включаючи освітні й культурні ініціативи, а також соціальні і правові послуги. Спікери також підкреслили важливість взаємодії між українськими організаціями та місцевими громадами для забезпечення ефективної підтримки та інтеграції українців у нових умовах.

Друга секція зустрічі була присвячена правозахисній діяльності українців за кордоном. Учасники обговорювали практичні кейси та способи захисту прав і свобод українських громадян у різних країнах. Серед спікерів були представники України, Польщі, Іспанії, Великої Британії, Німеччини та Молдови.

У ході спілкування в залі було презентовано благодійний арт-проєкт дружин і матерів полеглих героїв під назвою «Жива».

Третя секція була присвячена українському бізнесу за кордоном. Її модератором була Анна Любима, директорка міжнародного співробітництва Торгово-промислової палати України. Спікери обговорювали найкращі практики та досвід ведення бізнесу в різних країнах, таких як США, Азербайджан, Люксембург, ОАЕ, Нігерія та Канада.

Також зазначається, що у жовтні учасники запланували низку заходів в Брюсселі по жіночому лідерству та підприємництву українок за кордоном. У тому числі і жіночу премію. Серед інших ініціатив - проведення восени зустріч діаспорних організацій, мігрантів, українців і депутатських міжфракційних об’єднань по світовому українству за участі офісу Омбудсмана, Міжнародного штабу допомоги українцям, Світового конгресу українців та інших діаспорних організацій.

До того ж, під час заходу створено чат, де поширюватиметься інформація про діяльність громадських організацій та об’єднань, які допомагають країні, задля обміну досвідом та контактами для організацій, які мають бажання співпрацювати. 

«Консолідація українців у всьому світі сьогодні є ключовим фактором і прямим шляхом до перемоги України. Той факт, що в цій міжнародній зустрічі взяли участь представники з 41 країни, свідчить про важливість спілкування та обміну досвідом між українцями для підтримки України. Щиро дякую всім спікерам, адже їхній досвід відкриває нові можливості для нас усіх. Особлива подяка всім партнерам, які в такий короткий термін допомогли організувати цю зустріч та запросити експертів із різних куточків світу», – поділилась Ганна Крисюк. 

Зустріч була організована громадською спілкою «Світове українство» та Міжнародним штабом допомоги українцям за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Торгово-промислової палати України, бізнес-спільноти «Business Woman Club» та ГО «Небо України».

Як повідомляв Укрінформ, Третій світовий форум українознавчих суботніх і недільних шкіл об’єднав понад 200 учасників з України і 28 країн світу.

Фото: Міжнародний штаб допомоги українцям

Теги по теме
Украина Образование
Источник материала
loader
loader