Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.
У свій перший робочий день, 6 вересня, Сибіга провів низку нарад і телефонних розмов з іноземними колегами.
Він запевнив співрозмовників у незмінності зовнішньополітичного курсу, визначеного Президентом України Володимиром Зеленським, та отримав запевнення у подальшій непохитній підтримці України у протистоянні російській агресії, захисту суверенітету й відновленні територіальної цілісності.
Ключовими темами розмов стало посилення обороноздатності України, збільшення санкційного тиску на Росію як державу-агресора, зняття обмежень на використання зброї, залучення ППО партнерів для збиття російських дронів і ракет в українському небі, просування до повноправного членства України у ЄС і НАТО, впровадження Формули миру для відновлення всеосяжного, справедливого і тривалого миру.
Сибіга зробив окремий наголос на потребі розвитку оборонно-промислової співпраці, зокрема прямих закупівель зброї для України в українських виробників.
Очільник МЗС також провів низку нарад з українським дипломатичним корпусом, зокрема керівництвом МЗС і структурних підрозділів, керівниками закордонних дипломатичних установ.
Він поставив українським дипломатам чіткі завдання на виконання зовнішньополітичних пріоритетів Президента і наголосив на потребі подвоїти зусилля заради зміцнення держави та її позицій на міжнародній арені в умовах російської агресії, забезпечити, щоб українська дипломатія відповідала реаліям війни, зауважили в МЗС.
Міністр також провів окрему зустріч з експертною спільнотою, де назвав ключові напрямки роботи відомства під його керівництвом.
На його переконання, експертиза та досвід учасників зустрічі допоможуть зробити зовнішню політику України більш ефективною.
Сибіга наголосив, що МЗС готове до активної співпраці з експертною спільнотою.
Міністр пояснив, які зміни потрібні МЗС та на чому має будуватися нова політика щодо українців за кордоном.
Окрема увага була приділена темам сприяння українським експортерам у виході на глобальні ринки, залучення інвестицій в Україну та протидії дезінформації.
Як повідомляв Укрінформ, Сибіга провів телефонну розмову з державним секретарем США Ентоні Блінкеном, під час якої йшлося про прискорення надання військової допомоги Україні.
Фото: mfa.gov.ua