Про те в яких випадках краще відкласти ранкову каву, розповіла у своєму блозі нутриціологиня Анастасія Голобородько. Також вона відповіла, чи можна пити каву натщесерце.
Кому треба відкласти ранкову каву
Анастасія Голобородько відзначає, що у людського шлунку є чимало способів самозахисту, в тому числі від кислоти шлункового соку. Тому нутриціологиня не радить пити каву натщесерце тим, у кого гастрит та виразки.
Також експертка звертає увагу на те, що кава сприяє підвищенню рівня енергії, проте це має свої наслідки.
Кофеїн блокує аденозин і спрямовує систему на більш енергійний шлях. Кава не збільшує енергію – запозичує, змінюючи час вивільнення аденозину, який потім змушує нас почуватися втомленими. Але ж нікуди не дінеться та вивільниться після. Кожні 24 години одне й те саме,
– зазначає Голобородько.
Тому нутриціологиня в такому випадку радить відкласти вживання кави хоча б на 90 – 120 хвилин після пробудження, аби уникнути коливань. А особливо чутливим до кофеїну людям радить пити рівну кількість води чи краще електролітного напою.
Ранкову каву краще відкласти на 90 – 120 хвилин після пробудження / Фото Pexel
Увага на відстрочування першої кави важлива тим, хто в стресовому стані та хто відчуває регулярно післяобідню втому. В кого є рефлюкс. Хто точно розуміє, що ту мач кофеїну негативно впливають: “не засну”, тремор, тахікардія. Ну, якщо знаєте – не пийте,
– наголошує нутриціологиня.
Також зменшувати кількість кофеїну в каві експертка радить за принципом "чим менше кава торкається води, тим менше кофеїну вивільниться". Наприклад, краще обирати для ранкової кави рістретто.