![Посмішка під час розмови важливіша, ніж вважалося](https://thumbor.my.ua/3DU_PZlG-azN7KyZG-mP0PvHvFw=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F6be4fa8a9c20d1b692b3bc90ebc86ed7.jpg)
Посмішка під час розмови важливіша, ніж вважалося
Під час взаємодії люди синхронізуються на різних рівнях. Наприклад, коли один говорить, мозок іншого повторює активність, необхідну для вимови слів. Зв'язок між закоханими є особливо тісним, перевершуючи навіть спілкування з близькими друзями: романтичні пари синхронізуються як на рівні нейронів, так і емоцій.
Нове дослідження посмішки
Дослідники з Університету охорони здоров'я та гігієни Фудзіта та Японського товариства сприяння розвитку науки в Японії виявили, що усмішка однієї людини впливає на частоту та момент появи усмішки іншої. Це було підтверджено у науковій статті, опублікованій у журналі Frontiers in Behavioral Neuroscience.
У експерименті, проведеному серед 40 учасників (20 чоловіків і 20 жінок), пари спілкувалися віч-на-віч протягом трьох хвилин, при цьому усміхаючись по-різному.
Посмішка синхронізує людей
Спостереження показали, що співрозмовники частіше усміхалися у відповідь, особливо це проявлялося в одностатевих парах. У змішаних парах ті, хто говорив, усміхалися більше, можливо, щоб встановити або зміцнити контакт.
Учасники зазначили, що розмова приносила більше задоволення, коли співрозмовник часто усміхався. Дослідження показало, що як в одностатевих, так і в змішаних парах люди схильні усміхатися одночасно, що підтверджує взаємний характер усмішки.
Метою дослідження є створення методології для оцінки симптомів деменції, оскільки у людей з цією хворобою часто втрачається міміка. Це також крок до оцінки ефективності їхньої реабілітації. Автори підкреслюють, що усмішка відіграє важливу роль у повсякденному спілкуванні, покращуючи враження від бесіди та зміцнюючи контакт.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)