Підсумки 12.10: Нова взаємодія і проти нелегалів
Підсумки 12.10: Нова взаємодія і проти нелегалів

Підсумки 12.10: Нова взаємодія і проти нелегалів

За сприяння Франції в Україні будуть створювати нові виробництва зброї; Нелегальну міграцію у Польщі хочуть звести до мінімуму. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Наступного тижня глава уряду Польщі Дональд Туск представить міграційну стратегію для боротьби з нелегальною міграцією на тлі напруженості з Білоруссю, яку Варшава звинувачує у спробах незаконної переправи мігрантів через свій кордон. Одним із елементів міграційної стратегії стане тимчасове територіальне призупинення права на притулок. Питання міграції займає важливе місце в порядку денному в Польщі з 2021 року, після того, як велика кількість людей, в основному з Близького Сходу та Африки, почали намагатися нелегально перетнути кордон із Білоруссю.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна отримала нові домовленості щодо зброї завдяки переговорам з європейськими партнерами. За його словами, це не тільки постачання, а ще й виробництво. За словами президента, у деяких партнерів України є “спеціальні технології”, які можуть бути застосовані в українській обороні. Зокрема у Франції він обговорював створення спільних українсько-французьких оборонних виробництв у нашій державі.

Президент Володимир Зеленський підбив підсумки закордонних візитів до Великої Британії, Парижу, Італії та Німеччини. Він зауважив, що результатами візитів стали: оборонні пакети для захисту, ППО, інвестиції у виробництво дронів та іншої зброї в Україні. Крім цього, Зеленський повідомив, що ознайомив партнерів із деталями Плану перемоги. Тепер країни працюватимуть на рівні команд, щоб подальші дипломатичні кроки та рішення для фронту були “максимально сильними”. Президент додав, що спільне завдання України та союзників – наблизити справедливий мир не тільки для нашої країни, але й для усієї Європи.

Генеральний штаб ЗСУ підтвердив причетність українських військових до удару по нафтобазі в місті Ровеньки, що на тимчасово окупованій Луганщині. Українські військові уразили склад паливно-мастильних матеріалів. На цій базі зберігалися нафта і нафтопродукти, які постачалися зокрема й для потреб армії РФ. Удар відбувся у ніч на12 жовтня. Сервіс NASA Firms, який відстежує пожежі по всьому світу, також зафіксував пожежу в Ровеньках. Згідно з мапою сервісу, горіння відбувається на північно-східних околицях міста.

Новий посадовець у посольстві в Україні відповідатиме за зв’язок і співпрацю між норвезькими й українськими науковцями та промисловістю в галузі оборонних інновацій і промислового розвитку. Таким чином норвезькі компанії хочуть поділитися знаннями, досвідом і рішеннями як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. 

У Курській області тривають активні бої. Бойові дії на цій ділянці фронту динамічні, а маневри відбуваються, характерні для лісистої місцевості. Російське командування намагається витіснити ЗСУ до настання поганої погоди, посилюючи механізовані наступи.

На Курахівському напрямку загарбники атакували 32 рази у бік Ізмайлівки, Гірника, Курахівки, Желанного Другого, Цукуриного, Новодмитрівки, Новоселидівки, Георгіївки, Костянтинівки та Антонівки. Половину спроб окупантів просунутися вперед вже відбито. Бої тривають – найгарячіше на цей момент біля Катеринівки.  

У Грузії оштрафували три телеканали за те, що вони відмовилися випускати в ефір передвиборчий ролик партії “Грузинська мрія” з кадрами руйнувань в Україні. Штрафи на суму 5000 ларі (72 500 грн) отримали телеканали “Формула”, “Мтаварі архі” та “TV Пірвелі”. Керівна партія “Грузинська мрія” звернулася до Нацкомісії комунікацій зі скаргою на телеканали, які назвали ролики про Україну аморальними. Комісія склала протокол про адміністративне правопорушення та визнала їх “порушниками виборчого кодексу”. Крім штрафу суд зобов’язав телеканали негайно випустити цей ролик в ефір.

Індійський експорт заборонених товарів, таких як мікрочипи, схеми та верстати, перевищив 60 мільйонів доларів у квітні та травні. Це природно приблизно вдвічі більше порівняно з попередніми місяцями цього року. А вже у липні експорт підскочив до 95 мільйонів доларів.

Відомий чеський рибалка Якоб Вагнер побив власний рекорд, упіймавши гігантського сома завдовжки 2,64 метра. Рибалка практикує принцип “впіймав – відпусти”. Після кожної вдалої риболовлі він повертає рибу у водойму.



Теги по теме
Россия Владимир Зеленский Польща Франция Европа Чехия Индия штраф
Источник материала
loader
loader