На думку 69% опитаних українців, медіа в Україні недостатньо висвітлюють події, пов’язані із людьми з інвалідністю. Про це свідчать результати дослідження «Ставлення до людей з інвалідністю та підтриманого проживання», проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень на замовлення громадської спілки «Ліга Сильних».
По 11% респондентів назвали рівень висвітлення життя людей з інвалідністю у медіа «радше достатнім» та «достатнім». Водночас 8% опитаних було важко відповісти на це запитання.
76% опитаних певною мірою поділяють думку, що люди з інвалідністю стикаються зі стереотипами й упередженням. З цим не погоджуються 13% респондентів.
Найчастіше це відбується у сфері працевлаштування (82 %). До половини респондентів (від 46 до 49%) також зазначали, що це відбувається в таких сферах, як соціальний захист, медичне обслуговування, побутові відносини з родичами/сусідами, громадське/політичне життя. Найменше упередженого ставлення до людей з інвалідністю респонденти помічали під час отримання послуг від бізнесу (32 %).
Серед заходів, які можуть допомогти зменшити упередження щодо людей з інвалідністю, респонденти найчастіше обирали квотування робочих місць для людей з інвалідністю (66%), залучення людей з інвалідністю в роботу, соціальні проєкти (62%) та підвищення доступності медичної допомоги (62%).
Зазначимо, що більша частина опитаних (56%) має родичів або знайомих з інвалідністю, а 8% самі мають інвалідність.
Дослідження провели з 18 липня до 8 серпня цього року. Соціологи опитали 2113 респондентів, старших за 18 років. До вибірки не вносили мешканців тимчасово окупованих територій, а також тих, хто виїхав за кордон.
Раніше українська компанія BetterMe у співпраці з Всеукраїнським сучасним центром протезування, реабілітації та реконструктивної хірургії для всіх, хто постраждав від війни, Superhumans розробили навчальний курс «Спілкування без бар’єрів». Він покликаний навчити екологічно виражати емоції, будувати діалог та опановувати навички управління власними почуттями в комунікації з людьми з ампутацією.
Фото: povaha.org.ua
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.