У РФ визнали «небажаним» правозахисний український центр Zmina
У РФ визнали «небажаним» правозахисний український центр Zmina

У РФ визнали «небажаним» правозахисний український центр Zmina

Генпрокуратура Росії визнала "небажаною" на території країни діяльність організації Zmina, заснованої нещодавно звільненим українським правозахисником Максимом Буткевичем.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Медіазона із посиланням на сайт відомства країни-агресорки.

У релізі Генпрокуратури РФ йдеться про те, що правозахисний центр нібито «дискредитує» політику російської влади і «намагається створювати умови для дестабілізації суспільно-політичної ситуації у країні, у тому числі через інспірування національно-сепаратистських настроїв».

За твердженням відомства, Zmina також просуває політику «недружніх» країн і отримує гроші від Держдепартаменту США, влади Великої Британії, Нідерландів, Швейцарії та Чехії, а також двох організацій, які вже визнані «небажаними» в Росії - чеської People in Need та американської Freedom House.

«Центр інформаціï про права людини», відомий також як Центр прав людини ZMINA, працює з 2012 року, серед його засновників – український правозахисник Максим Буткевич. Він документує випадки порушення прав людини в Україні, організовує освітні програми та співпрацює з правозахисниками окупованого Криму. З початку війни в Україні Zmina фіксує військові злочини російських військ та захищає людей, які постраждали внаслідок бойових дій.

Засновника центру Буткевича у 2023 році засудили до 13 років колонії суворого режиму у маріонетковій «ЛНР». Правозахисника назвали винним за статтями про жорстоке поводження з мирним населенням та військовополоненими та про замах на вбивство двох осіб у загальнонебезпечний спосіб. Із початком війни Буткевич вступив до лав ЗСУ і потрапив до російського полону.

Як повідомляв Укрінформ, у середині жовтня Президент Володимир Зеленський заявив про повернення з російського полону ще 95 українців, 20 з яких були засуджені у РФ до довічного ув'язнення. Серед них, зокрема, 34 військовослужбовці "Азова", які майже три місяці обороняли Маріуполь, а також правозахисник, журналіст і військовийМаксим Буткевич.

Фото: Громадське радіо

Теги по теме
Украина Россия
Источник материала
loader
loader