Як передає Укрінформ, про це повідомляє Le Monde.
«Використання контенту, створеного нашими 700 журналістами, має підлягати винагороді відповідно до Європейської директиви про суміжні права. X та інші платформи, які генерують трафік і дохід від нашого контенту, повинні дотримуватися цієї директиви. Йдеться про захист якісної інформації, що є основою нашої демократії», - зазначає генеральний директор групи Les Echos-Le Parisien П'єр Луетт.
Раніше ці газети, а також Agence France-Presse (AFP), викликали соцмережу X та її французьку дочірню компанію до суду в порядку спрощеного провадження, критикуючи її за небажання вести переговори.
24 травня суддя виніс вердикт на їхню користь. Він зобов'язав соціальну мережу протягом двох місяців надати низку комерційних даних, які дозволять оцінити дохід, який вона отримує від контенту.
«X/Twitter досі не виконала це рішення, демонструючи тим самим своє незмінне бажання ухилитися від своїх юридичних зобов'язань», - заявили газети.
Минулої п'ятниці близько п'ятдесяти французьких видань подали подібні позови також на компанію Microsoft, а видання Le Figaro ще і на Linux.
Суми претензій медіагруп до цифрових платформ та соціальних мереж, за словами журналістів, можуть сягнути кількох десятків мільйонів євро, включаючи заборгованість.
Як повідомлялось, The New York Times подала в суд на OpenAI та Microsoft за порушення авторських прав.